„Kurier Mazowiecki” o nawałnicy w gminie Łyse. Powiat ostrołęcki w epicentrum burzy (wideo)

Niedzielna (4 października) nawałnica wyrządziła mnóstwo szkód, zwłaszcza w gminie Łyse. Wiatr zrywał dachy, niszczył budynki, powalał drzewa na drogi. Reporterzy „Kuriera Mazowieckiego” wybrali się do gminy Łyse, aby zobaczyć, jak duże są zniszczenia.

W niedzielę 4 października przez powiat ostrołęcki przeszła potężna nawałnica. Trwała niezbyt długo, ale spowodowała wiele strat. Najbardziej w powiecie ostrołęckim ucierpiała gmina Łyse – tu m.in. zniszczeniu uległo najwięcej budynków: i domów, i gospodarczych (pisaliśmy o tym tutaj: Straż Pożarna: ok. 130 wyjazdów po nawałnicy. Te gminy ucierpiały najbardziej). Z tej gminy, bezpośrednio po nawałnicy, otrzymaliśmy też najwięcej zdjęć pokazujących skalę zniszczeń: Nawałnica w powiecie ostrołęckim. Zerwane dachy i powalone drzewa! (zdjęcia).

Do gminy Łyse przyjechali reporterzy „Kuriera Mazowieckiego”. Rozmawiali z jej mieszkańcami, którzy określili nawałnicę jako „armagedon”. Z materiału dowiadujemy się też, że powiat ostrołęcki był epicentrum burzy, a Urząd Gminy Łyse powołał komisję do szacowania strat.

Reportaż o skutkach nawałnicy w powiecie ostrołęckim i gminie Łyse zobaczycie TUTAJ. Początek od 01.05.