Kulik o Karczewskim: „Jak pan dyrektor zaczął, to niech skończy, przynajmniej to co zaczął”

Jedna z korekt tegorocznego budżetu Miasta Ostrołęki, wprowadzona na sesji 5 sierpnia, dotyczyła dotacji dla Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Wzrosła ona o 100 tys. zł.

Czy dymisja dyrektora muzeum ma jakiś związek z tymi 100 tys. zł, czy nie? Czy nadal mamy dyrektora czy nie? – dopytał się radny Adam Kurpiewski odnosząc się do publicznego oświadczenia Jacka Karczewskiego – dyrektora MŻW, w którym składa on dymisję z piastowanej posady .

Prezydent Łukasz Kulik w odpowiedzi wyjawił, że rozmawiał z Jackiem Karczewskim, i że z tych rozmów wynika, że w tym roku pan dyrektor otrzymał od miasta wsparcie finansowe niedostosowane do oczekiwań.

-Dziś przejmujecie państwo radni jedną poprawkę, ale miasto będzie się starało znaleźć kolejne kwoty na funkcjonowanie muzeum. Pan dyrektor zobowiązał się do przygotowania postępowania do pierwszego etapu wystawy stałej. Jak spotkaliśmy się w ubiegłym tygodniu mówił, że ta dokumentacja jest już przygotowana. I, że jest gotowy już ogłaszać ten przetarg. A przypomnę, że mamy na ten cel przewidziane 5 mln zł w ministerstwie.

Z wyjaśnień prezydenta Łukasza Kulika wynika, że został przyjęty zakres zadań do realizacji przez Jacka Karczewskiego w zamian za rosnące wsparcie ze strony miasta.

Dymisja nie została przyjęta, bo – jak mówi pan prezydent:

Bo ja nie znam nikogo, kto w tematyce żołnierzy wyklętych byłby tak zorientowany jak pan Karczewski. Kwestia kompetencji to jedno, ale też jest jeszcze kwestia ambicjonalna. Skoro pan Jacek budował to muzeum, oddał je do użytku, wykonał dokumentację do wystawy stałej, pozyskaliśmy na to pieniądze, to nie widzę tu możliwości rezygnowania na samej prostej, i tuż przed ogłoszeniem przetargu.

Prezydent powiedział, że rozstał się z panem Karczewskim w dobrej atmosferze.

-Powiedziałem, że ja tej rezygnacji nie przyjmuję, że nie ma takiej opcji. I, że jak pan dyrektor zaczął, to niech skończy, przynajmniej to co zaczął.

Kolejne spotkanie prezydenta i dyrektora MŻW ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu. Dyrektor ma przekazać wszelkie kalkulacje dotyczące funkcjonowania muzeum, jak i wystawy.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Karolek

Jak to mówią poplecznicy Kulika? Ani kroku w tył? Więc właśnie Panie Jacku, ani w kroku w tył! Szkoda pańskich nerwów. Niech szukają następcy. Tylko gdzie? Wśród potomków ubeków?

Och karolek

A po co szukać następcy…. zlikwidować i zrobić tam coś pożytecznego.
Dom samotnej matki ; klub seniora ………..

Mamutow do Och Karolek

Ale Ty głupi jesteś

Fryt

Baleron nie ma zdolnych ludzi rozłożył by muzeum na samym początku dobrze o tym wie dotychczasowy dyr zrobi najgorszą pracę i przed wyborami gruby dopiero wsadzi swojego na gotowe. Żadna to filozofia.

Jaro

Powojenni Bohaterowie nie dogadywali się z bolszewikami….

Olo1

Ja też uważam że dyrektor tego muzeum nie powinien się dogadywać z komunistą.
Jesli to zrobi to będzie oznaczało że napluje w twarz wszystkim ofiarom dla których jest te muzeum budowane.
Tyle w tym temacie

Wystraszony

O matko kochana, KOMUNIŚCI? kto? gdzie? Chować się wszyscy do schronów!!!

Jaro

Ja podałem jasną zasadę, nie wskazuję na osoby

Ja

Dziękujemy, panie pośle! No i panie radny Kotowski. Nie zapominajmy, kto tak naprawdę zaczął…

Autowazelina

Rumiany przestań sam sobie słodzić.

Franek

Boi się że w powiecie nie znajdzie frajer na ten stołek

JAREMA

Dajcie spokój nie chodzcie tam , tam są tylko kłeby dymów z spalin sznur samochodów na co najmniej pół kilometra, w powietrzu unosi się pył i smród azbestu z hamujących klocków samochodowych przez przejściem dla pieszych (na kładce jest kulminacja tych dymów)

Nick

Chyba tam byłeś długo, bo piszesz jak zaczadzony

olik

No pisałem
A teraz się potwierdza

Jak w PO SLD PSL LGBT+, znaleść dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych ?
Jak ?

Gdyby tak powstawało muzeum współpracowników z NKWD z UB z SB,
O, to wtedy gdzie kamieniem rzucił, tam 10.
A ile by dokumentów przy okazji z domów przynieśli.
Starczyło by mega i giga muzeum.