Kulik komentuje wyrok w sprawie Kleczkowskiego. „Prywatnie dodam, że ta sama Pani Sędzia…”

W czwartek 16 stycznia w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce zapadł wyrok w sprawie wiceprezydenta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego. Skomentował go jego przełożony – prezydent miasta Łukasz Kulik.

Wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski został skazany za zatajenie prawdy w swoich oświadczeniach majątkowych – nie znalazła się bowiem w nich informacja o pożyczonych przez niego 15 tys. zł od Adama O. Wymierzono mu karę grzywny w wysokości 10 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.

Głos w sprawie zabrał prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Z jego wypowiedzi wynika, że Maciej Kleczkowski będzie składał odwołanie od wyroku.

– Temat oświadczeń majątkowych jest tematem szeroko komentowanym w kraju – napisał Łukasz Kulik na Facebooku miasta Ostrołęki. – Poczekajmy na wyrok drugiej instancji sądu w sprawie Pana Macieja Kleczkowskiego. Jest wiele znaków zapytania. Prywatnie dodam, że ta sama Pani Sędzia kiedyś skazała mnie w pierwszej instancji, a po złożonej apelacji zostałem uniewinniony. Poczekajmy do ostatecznego rozstrzygnięcia tej sprawy. Po prawomocnym wyroku podejmiemy stosowne decyzje.

A warto wiedzieć, że jeśli prawomocny wyrok byłby taki sam, jak ten, który zapadł 16 stycznia, to Maciej Kleczkowski nie mógłby sprawować funkcji wiceprezydenta Ostrołęki przez rok. W razie skazania na grzywnę zatarcie skazania następuje bowiem z mocy prawa z upływem roku od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kosa

Co to za tekst że prywatnie dodam że to ta sama Pani sędzia. Kulika wyrok to jedno, a klekota to drugie

czy wszyscy to przestepcy?

to wyrok niezawisłego sądu, takie komentarze sa bardzo nie na miejscu. i w dodatku okazuje się, że tez mogl miec kiedys problemy z prawem skoro sędzia go sądzila?

Rgl

Czyli co? Sędzia Panów nie lubi? Wolne żarty

Krak

Na pewno ta sama?

Nina

Pani Sędzia to czytała co Kulik bredzi? Może warto zająć stanowisko!

ela

Ładne kwiatki. Usprawiedliwienie P. Kulika jest niestosowne.

Gościu

Dla Was wszystko co zrobi prezydent będzie niestosowne, a co zrobi niejaka Krysia bedzie miało klasę.

Edgar

No panie Kulik odważnie pan jedzie rozumiem , ze wie pan więcej o sędziach z II instancji?
A co na to pani sędzie który wydała ceniony przez kulika wyrok ?

Ktoś

Ale Kaszana z tym Klekotem.

Bandyta

Towarzyszowi Kulikowio grunt mu się pod nogami pali. Złożył zawiadomienie bo nie miał innego wyjścia, taki unik by odciągnąć uwagę o kaszany jaką zrobił, nie dopełnił obowiązku i zadziałał na szkodę Urzędu. Ja na miejscu prokuratury zbadał jeszcze inne wątki: 1. Unieważnień przetargów, czy potem wygrała je firma Marka T? 2. Cy były bezprzetargowe zlecenia dla firmy Marka T. napraw nawierzchni zlecanych przez spółki miejskie np.OPWiK? 3. Czy szwagier Kaszany wiedział o wyroku i czemu nie powiadomiło tym pracodawcy? Odrębna sprawa, to prokuratura powinna zastanowić się, czy nie rozszerzyć postępowania i postawić zarzuty dla Towarzysza Kulikowa za niedopełnienie obowiązków w… Czytaj więcej »

Autor

Swego czasu były prezydent Janusz powiedział, że nie warto do końca ufać sądom ( chodziło o obronę koleżanki z banku) obecny dziwne sugestie wobec Pani Sędzi wysnówa.
Fakt jest taki, że wyrok prawomocny zamyka temat a tu w jednym i drugim przypadku są głupie tłumaczenia.
Odnoszę wrażenie, że obecny prezydent lubi otaczać się ludźmi z wyrokami więc nie dziwi mnie jego obrona swojego wicka. Dlatego takiego oświadczenia nie wydał jak miasto przegrało kilka spraw w Sądzie pracy?