Kukulska, Liber, InRos, Mazowsze, Reggaeside – to gwiazdy Miodobrania

W ostatnią niedzielę sierpnia Zespół „Mazowsze” wystąpi podczas Miodobrania Kurpiowskiego. Ale gwiazd będzie więcej. Zagrają i zaśpiewają: hip-hopowo folkowy zespół Liber&InoRos, energetyczny Reggaeside oraz Natalia Kukulska.

Zespoły wystąpią 25 sierpnia w Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie koło Myszyńca. Same Miodobranie potrwa dwa dni – 24 i 25 sierpnia. Pierwszy dzień, w amfiteatrze w Myszyńcu, zdominują kabarety.

Kto zagra?

Zespół Liber&InoRos to połączone siły dwóch formacji. Liber swoją karierę sceniczną rozpoczął w hip-hopowej grupie Ascetoholix. InRos z kolei zaczynał od grania lokalnych bankietów, uroczystości okolicznościowych oraz koncertów. Od początku tworzyli muzykę zainspirowaną folklorem podhalańskim oraz muzyką folkową z pasma Karpat. Z Liberem, z przerwami, współpracują od 2012 roku. Czy mix ten się sprawdza? – warto samemu posłuchać i zobaczyć.

Natalia Maria Kukulska  – piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Debiutowała w 1986 albumem do dzieci, ze słynnym utworem „Puszek-okruszek”. Od tamtej pory wydała kilka płyt stylistycznie nawiązujących do nurtu soul, pop i rhythm and blues.

Mazowsze – jak czytamy na jego oficjalnej stronie, w Wykrocie zaprezentuje choreografie i piosenki pochodzące z różnych regionów Polski. „Publiczność będzie miała okazję zachwycić się pięknem strojów, dynamiką tańca i wyjątkowym brzmieniem chóru. W wirze kolorów pojawią się tańce narodowe oraz tańce regionalne wraz z charakterystycznymi przyśpiewkami.”

Reggaeside powstał w 2012 roku w Nowym Mieście Lubawskim. „Dzięki muzyce chcemy dzielić się z innymi swoją pasją i radością. Czujemy, że to co robimy jest wartościowe nie tylko dla nas, ale także dla naszych fanów i przyjaciół” – mówią o sobie. Zespół to grupa przyjaciół, którzy poświęcają czas swojej pasji, doskonalą warsztat i aranżują utwory zgodnie z własnymi pomysłami i nowoczesnymi trendami. Miks gatunków muzycznych jest bardzo energetyczny.

Miodobranie Kurpiowskie” organizowana jest corocznie w ostatnią niedzielę sierpnia w gminie Myszyniec i stanowi prawdopodobnie jedyną imprezę tego typu w kraju. Od 2011 roku Miodobranie Kurpiowskie jest imprezą dwudniową.