Które połączenia autobusowe powrócą? O te wnioskowały nasze samorządy

Aby odbudować zlikwidowane połączenia autobusowe, rząd utworzył fundusz rozwoju przewozów autobusowych. Do wojewody mazowieckiego samorządy złożyły 40 wniosków w sprawie dofinansowania utraconych, a potrzebnych połączeń. Są też wnioski z samorządów z powiatu ostrołęckiego.

Ustawa o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej zakłada dopłaty do jednego wozokilometra na reaktywowanych i nowo uruchomionych liniach komunikacyjnych.

Wnioski w sprawie owych dopłat samorządy składały do wojewody mazowieckiego. W sumie z całego Mazowsza wpłynęło 40 wniosków, które obejmują 240 połączeń o łącznej długości 7 420,8 km. Szacunkowa kwota dofinansowania wynosi ponad 2,6 mln zł.

Wnioski złożyły powiat ostrołęcki, a także gminy Troszyn, Czarnia i Myszyniec. O dofinansowanie największej liczby połączeń wnioskowała gmina Troszyn – mowa aż o 17 połączeniach. Najdłuższa trasa z kolei liczy 82 km – mowa o połączeniu Ostrołęka – Łyse przez Jazgarkę i Wykrot (wniosek Starostwa Powiatowego).

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce:

Gminy powiatu ostrołęckiego: