Kto zaśpiewa na dożynkach? Poznaj wyniki konkursu (zdjęcia i wideo)

Trochę rocka, trochę popu, a i ludowych melodii też nie brakowało – tym uraczyli jury uczestnicy konkursu wokalnego „Śpiewający powiat” w Olszewie-Borkach. Konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem.

Młodzi (i trochę starsi) przyszli w czwartek 8 sierpnia do Gminnego Ośrodka Kultury w Olszewie-Borkach, aby spróbować swoich sił w konkursie wokalnym. Mimo okresu wakacyjnego chętnych było sporo, bo 31 osób.

Rywalizowano w czterech kategoriach (trzy wiekowe plus jedna grupowa). A stawką były nie tylko nagrody, ale też występ na dożynkach w Olszewie-Borkach 2019, który czeka zwycięzców. Warto było więc zaprezentować się jak najlepiej przed jury.

A na warsztat wokaliści wzięli różne piosenki: był Michał Szpak, Dżem, ale też i przyśpiewki ludowe. Wykonanie którego hitu dało zwycięstwo? Poniżej prezentujemy wyniki.

Konkurs wokalny w Olszewie-Borkach WYNIKI:

7-12 lat

 1. Julia Mosakowska z Mostówka
 2. Emilia Dzieżyk z Czarni
 3. Anna Długokęcka z Ostrołęki

13-17 lat

 1. Mateusz Pęza z Ostrołęki
 2. Adam Szydlik z Czarni oraz Natalia Marciniak ze wsi Żebry-Chudek

18 lat – wzwyż

 1. Diana Oleszczak z Rżańca
 2. Aleksandra Krukowska z Olszewa-Borek
 3. Natalia Rama z Ostrołęki

zespoły wokalne

 1. Klub Seniora Uśmiech z Suska Nowego
 2. Jakub Opalach i Klaudia Salamucha z Kruków
 3. Anna Sakowska i Alicja Walc z Lelisa i Ostrołęki

Organizatorem konkursy były Urząd Gminy Olszewo-Borki, Gminny Ośrodek Kultury w Olszewie-Borkach i Powiat Ostrołęcki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Michal

Konkurs do d…py ciężko było dac dzieciom dyplomy za udział w konkursie kasy szkoda parę złoty a dzieci miały by pamiątkę że brały udział a tak wychodzily i płakały zero organizacji pozdro dla tych co to robili i skrzywdzili dzieci widać że wygrała rodzina nie śpięw

Gość

Bardzo fajny konkurs ta gmina zaczyna żyć, panie Michale myślę że nie ma pan racji bo atmosfera na tym konkursie była super i organizatorzy dobrze się spisali. Pozdrowienia dla nich.

Monika

Świetna inicjatywa ! Oby więcej takich w naszej gminie ! Na zdjęciach widać, że każdy uśmiechnięty, Z tego co słyszałam później też nikt nie narzekał 🙂

Ewa Gawrońska

Super konkurs…Gratuluję Organizatorom…Gratuluję Zwycięzcom…a przede wszystkim mojej Wnuczce Ani…ktora zajęła III miejsce…

qwe

Świetna sprawa, że udało się zorganizować taki konkurs w gminie. Oby więcej takich akcji 🙂 Gratuluję wszystkim uczestnikom!

XXX

W kategorii 13-17 dziewczyna z drugiego miejsca dostała je niesprawiedliwie. Nie nadążała za piosenką.