Kto będzie zarządzać parkingami w Ostrołęce? Jest przetarg, ale na niespełna rok zarządzania

Ogłoszono przetarg na „Zorganizowanie i zarządzanie strefą płatnego parkowania niestrzeżonego (SPPN) w mieście Ostrołęka„. Obecnie parkingami ostrołęckimi zarządza firma City Parking Group.

Miasto ogłosiło przetarg na zarządzanie strefą płatnego parkowania w Ostrołęce. Obejmuje ona około 776 miejsc postojowych, a funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 18:00. Do tej pory płatnymi parkingami w mieście zarządzało przedsiębiorstwo City Parking Group z siedzibą w Grudziądzu.

Poprzedni przetarg – z sierpnia tego roku – został unieważniony. Przyczyna? „Cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie umowy”. Miasto przy ogłaszaniu przetargu popełniło po prostu błąd – wpisało, że chce za zarządzanie parkingami dać prawie 775 tys. zł, tymczasem wydać na ten cel zamierzało ponad 100 tys. zł mniej.

Nieco zaskakiwać może termin wykonania zamówienia – nowa firma ma zarządzać płatnymi parkingami od 26.10.2020 r. do 31.08.2021 r. Przypomnijmy, że poprzedni przetarg – rozstrzygnięty w 2014 roku – mówił o okresie 6 lat. Być może władze miasta mają inny pomysł na strefę od końca wakacji 2021 roku…

A warto tu wspomnieć, że parkingi były już „na próbę” bezpłatne przez kilka miesięcy. Eksperyment jednak nie dał zadowalających rezultatów – wprawdzie za postój kierowcy nie płacili, ale w niektórych częściach miasta (zwłaszcza w okolicy urzędów) niełatwo było o wolne miejsce na auto. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Dlatego też Rada Miasta zdecydowała o powrocie do płatnych parkingów.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ula

Jak tam wyborcy Kulika? Wiarygodny wasz idol czy nie? Zrobił wam bezpłatne parkingi jak obiecał przed wyborami czy was po prostu wyd…..?

Tomek

Powinien zarządzać Klekot, i tak łazi bez celu

Rafa

A ja uważam , że najlepszy będzie Kaszana, ma w końcu doświadczenie w wygrywaniu przetargów

Stan

Tak tak Kaszana! Zwłaszcza, że prezydent Kulik „prawie” go nie zna