Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i u nas. Jest też świadectwo ostrołęczan (wideo)

W niedzielę 13 października w diecezji łomżyńskiej rozpocznie się peregrynacja Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Przyjmą go wierni z Ostrowi Mazowieckiej, ale Krzyż trafi później i do Ostrołęki.

Krucjatę Wyzwolenia Człowieka powołał ks. Franciszek Blachnicki i Ruch Światło-Życie. Była to odpowiedź na apel św. Jana Pawła II. Celem Krucjaty jest uwolnienie człowieka od uzależnienia od alkoholu. Jej uczestnicy m.in. modlą się za niego (a także za trzeźwość innych), rezygnują ze spożywania napojów alkoholowych, z częstowania nim i kupowania go, starają się też pomagać osobom walczącym z nałogiem.

13 października w naszej diecezji rozpocznie się peregrynacja Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Najpierw trafi on do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej. Będzie można wysłuchać świadectw członków Międzynarodowej Wspólnoty Cenacolo niosącej pomoc młodym uzależnionym, wziąć udział w wieczorze uwielbienia.

Na mapie peregrynacji są między innymi Ostrołęka, Suchcie, Wysokie Mazowieckie, Łapy, Wyszków – czytamy na stronie diecezji.

Świadectwo ostrołęczan o Krucjacie

Na Facebooku Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Diecezji Łomżyńskiej, z okazji 40-lecia KWC, każdego 8. dnia miesiąca publikowane jest świadectwo o Krucjacie. Pierwsze dali ostrołęczanie Monika i Piotr.

– Naszą przygodę z Krucjatą zaczęła moja żona – mówi pan Piotr, który nie ukrywa, że nie był zbyt przychylnie z początku do niej nastawiony. – Ale Pan Bóg ma sposób na każdego człowieka i tym sposobem Pana Boga była moja żona, która w intencji naszego przyjaciela podpisała taką Krucjatę.

Owocem tego jest to, że dzisiaj nasz przyjaciel poradził sobie z problemem alkoholowym.

Pani Monika dodała natomiast, że dużo ich znajomych również dołączyło do Krucjaty.

– Dzisiaj wiem, że Krucjata to zaproszenie do patrzenie na życie w zupełnie inny sposób. Dostaje się nowe oczy – mówi pan Piotr.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Abstynentka

Dziękuję Wam za te słowa! Chwała Panu!

1
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x