Krwawe sołectwa w czterech gminach. Czy za rok będzie ich więcej?

Święto krwiodawców (30 listopada w OCK w Ostrołęce) było okazją do podsumowania pierwszej edycji konkursu pn. Krwawa Liga. Wzięły w nim udział cztery gminy: Rzekuń, Lelis, Czerwin i Myszyniec.

W gminie Lelis pierwsze miejsce zajęły Nasiadki, drugie Obierwia, trzecie – Aleksandrowo. W gminie Rzekuń na podium stanęły kolejno: Przytuły Stare, Nowa Wieś Wschodnia i Borawe. W gminie Myszyniec pierwsze miejsce zajęło sołectwo Niedźwiedź, drugie – Zalesie. W gminie Czerwin wygrały Jarnuty.

Była to pierwsza edycja konkursu. Akcja, której celem jest promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród mieszkańców miejscowości wiejskich, trwała od 16 marca do 31 października 2019 roku. Pomysłodawcą konkursu był Tomasz Chrzanowski. Patronat nad wydarzeniem objął starosta powiatu ostrołęckiego, a nagrody dla sołectw ufundowali wójtowie poszczególnych gmin.

Czy w kolejnej odsłonie konkursu dołączą pozostałe gminy powiatu ostrołęckiego? Miejmy nadzieję, że tak właśnie się stanie.

Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie “Aktywniejsi Razem”, Stowarzyszenie “Projekt Radomir”, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrołęce, Rejonowa Rada Krwiodawstwa w Ostrołęce, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddział Terenowy w Ostrołęce.

O akcji pisaliśmy:

najnowszy najstarszy oceniany
Asia
Gość
Asia

Zawsze warto, krew to życie. Brawo wiejscy bohaterowie;)

Adrian
Gość
Adrian

Brawo dla wszystkich krwiodawców!