„Krwawa Liga” trwa. Wielki finał w październiku

„Krwawa Liga”zatacza coraz szersze kręgi. Do akcji przystąpiły kolejne gminy: Lelis, Rzekuń, Myszyniec. To ważne, bo w wakacje – krew jest szczególnie potrzebna.

Akcja potrwa do 31 października. Wtedy odbędzie się podsumowanie wyników i gala krwiodawców. Na razie trwają wakacje. A wakacje, jak przypomina Robert Niedzwiecki, to najgorszy czas dla krwiodawstwa.

-Stali dawcy wyjeżdżają na urlop i krew oddaje mniej chętnych, a wypadków i potrzebujących w tym okresie przybywa. Zapotrzebowanie na krew rośnie wraz z udoskonaleniem systemu ratownictwa medycznego, rozwojem chirurgii, kardiochirurgii, hematologii i onkologii, a zwłaszcza transplantologii oraz stopniowym starzeniem się społeczeństwa. Przy wykonywaniu skomplikowanych operacji zużywa się czasami nawet kilka litrów składników krwi – mówi.

Celem akcji jest promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród mieszkańców miejscowości wiejskich i młodzieży szkół średnich oraz uświadomienie potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem – krwią. 

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Aktywniejsi Razem”, -Stowarzyszenie „Projekt Radomir”, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrołęce, Rejonowa Rada Krwiodawstwa w Ostrołęce, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddział Terenowy w Ostrołęce.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Marta

Oddaj krew. Uratuj życie!

Paula

Panie Robercie ❤

Daniel

Brawo Justyna!