„Kronika Miasta Ostrołęki” za 2019 rok przekazana. W tym roku jej nie będzie

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej trafiła „Kronika Miasta Ostrołęki. Rok 2019”.

„Kronikę Miasta Ostrołęki. Rok 2019” przygotowało Ostrołęckiego Towarzystwo Naukowe. Kronikarzem miejskim był Antoni Kustusz. Publikację przekazano ostrołęckiej bibliotece 8 maja.

Czytelnia biblioteczna pozostaje zamknięta, ale „Kronika” będzie dostępna także w wersji elektronicznej, również w siedzibie OTN. Jak pisze Urząd Miasta Ostrołęki, elektroniczne archiwum „Kroniki Miasta” to „84,4 GB, w którym znajduje się 465 folderów zawierających 18 296 fotografii wykonanych do Kroniki przez prowadzącego dra Antoniego Kustusza.”

Przypomnijmy, że nie będzie „Kroniki Miasta. Rok 2020”. Miasto nie przyznało na nią dofinansowania Ostrołęckiemu Towarzystwu Naukowemu.

Kilka informacji o „Kronice Miasta Ostrołęki. Rok 2019”:

  • składa się z 4 tomów,
  • liczy 664 stron,
  • znalazło się w niej 1037 zdjęć,
  • dołączono do niej załączniki w postaci 7 dokumentów, 54 wycinków z gazet i 251 innych materiałów, m.in. plakatów, ulotek, katalogów.

Fot. Urząd Miasta Ostrołęki

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Antoni Kustusz

Kronika będzie bowiem prezydent podjął decyzję, iż z powodu małej liczby zdarzeń kronikę za 2020 rok Urząd Miasta wykona we własnym zakresie.

Czytelnik

Panie Doktorze, jedno Pana zdanie a jak dużo treści i o Panu i o „dziennikarzach”… Korzystając z okazji, zapytam, czy kronika będzie dostępna w formie elektroniczne w Internecie?