„Król Lew” w Aleksandrowie. Kino plenerowe udane (zdjęcia)

Kino plenerowe pod wiatą na placu wiejskim w Aleksandrowie odbyło się w piątkowy wieczór 18 września. Widzów nie zabrakło. A obejrzeli oni „Króla Lwa” – remake kultowego filmu animowanego.

Kino plenerowe było imprezą na zakończenie lata, a także podsumowaniem projektu „Radomir się rozwija” autorstwa aktywnego w powiecie ostrołęckim Stowarzyszenia Projekt Radomir. Dodajmy, że w ramach owego projektu Stowarzyszeniu udało się pozyskać dofinansowanie na zakup sprzętu. M.in. kupiono laptopa, który w piątek 18 września przydał się do projekcji filmu.

Przy organizacji imprezy stowarzyszenie zaprosiło do współpracy sołtysa Kamila Stepnowskiego i nieformalną grupę Aktywne Aleksandrowo oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi Wschodniej. Przewodniczący tego Koła zaprezentował podczas seansu najnowszy ich nabytek czyli maszynę do popcornu.

Zamiast biletów każde dziecko na powitanie otrzymało maskotkę. Dla tych co słabo się ubrali lub nie zabrali kocyka rozpalono ognisko, przy którym można było się ogrzać.