Kradzież roweru i 3 osoby zatrzymane. Jedna za kradzież, pozostałe za handel

Kryminalni z Ostrołęki, a także policjanci z wydziału patrolowego złapali młodą kobietę, która ukradła rower. Ponieważ zdążyła go już sprzedać, zatrzymano też dwóch kolejnych kupców.

– W minionym tygodniu ostrołęccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży niezabezpieczonego roweru z terenu naszego miasta. Wartość jednośladu właściciel oszacował na kwotę 1500 złotych – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Już po kilku godzinach funkcjonariusze ustalili, gdzie skradziony rower może się znajdować i osobę, która jest podejrzana o jego kradzież. Okazała się nią 19-letnia mieszkanka Ostrołęki.

Nastolatkę zatrzymano i przedstawiono jej zarzuty dotyczące kradzieży. Do wszystkie się przyznała. Roweru jednak nie miała, ponieważ zdążyła go już sprzedać.

Za 100 zł kupił go od niej 37-letni mieszkaniec Ostrołęki. A potem zhandlował go swojej znajomej za 130 zł.

– Obydwie te osoby zostały również zatrzymane. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił za przedstawienie im zarzutów dotyczących paserstwa, do których także się przyznali – dodaje Tomasz Żerański.

Skradziony rower natomiast trafił do właściciela.

Policja apeluje, aby nie zostawiać niezabezpieczonego roweru w miejscach publicznych. Zachęca natomiast do… sfotografowania jednośladu. Taka fotka przydatna jest, gdy zostanie on ukradziony.

Fot. Pixabay