Koronawirus w szpitalu w Ostrołęce. Wstrzymane przyjęcia na oddział

Jeden z pacjentów oddziału chirurgii ogólnej w szpitalu w Ostrołęce z koronawirusem. Wprowadzono zmiany organizacyjne – dyrektor szpitala w Ostrołęce Paweł Natkowski wydał w tej sprawie komunikat.

U jednego z pacjentów szpitala w Ostrołęce, który przebywał na oddziale chirurgii ogólnej, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Komunikat do lekarzy rodzinnych wydał dyrektor szpitala Paweł Natkowski:

„Dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce informuje, że od dnia 05.10.2020 r. nie przyjmuje pacjentów do oddziału chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej i naczyniowej ze względu na dodatni wynik COVID-19 pacjenta przebywającego w oddziale. Prosimy o niekierowanie pacjentów do ww. oddziału. O ustabilizowaniu się sytuacji poinformujemy odrębnym pismem.”

To nie pierwszy przypadek, kiedy koronawirus paraliżuje pracę niektórych oddziałów szpitala w Ostrołęce. Przypomnijmy, że 21 września zostały wstrzymane przyjęcia na oddział dziecięcy. Kadra i pacjenci tego oddziału zostali objęci 7-dniową kwarantanną. Wszystko z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem u jednej z pielęgniarek pracujących na oddziale. COVID-19 potwierdzono u niej 20 września. 28 września wszystko wróciło do normy i póki co oddział dziecięcy pracuje tak, jak wcześniej.