Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrołęce. Jest komunikat dyrektorki (aktualizacja)

U jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Jak się dowiedzieliśmy od dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce Doroty Kupis, placówka o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów dowiedziała się w piątek 2 października. Poinformował ją o tym fakcie Sanepid w Ostrołęce.

Uczniowie z jednej klasy, a także jej nauczyciele zostali objęci kwarantanną. Mowa o 25 uczniach i 18 pedagogach. Kwarantanna nie będzie jednak długa – nie było ich w szkole w piątek, a także nie będzie w poniedziałek 5 października. Potem wszystko – miejmy nadzieję – wróci do normy. Szkoła na ten jeden dzień organizuje zastępstwa.

Dodajmy, że 2 października po południu Dorota Kupis wydała komunikat:

„Dyrektor Szkoły informuje, iż w dniu 05.10.2020 r. zajęcia w formie stacjonarnej dla klas 4-8 zostają zawieszone –zajęcia będą odbywały się przy użyciu metod i form technik kształcenia na odległość.

Zajęcia dla klas I-III będą odbywały się w dotychczasowej formie –stacjonarnej. Uczniowie klas I-III przychodzą do szkoły zgodnie z planem lekcji.

Dyrektor Szkoły będzie informował Państwa na bieżąco o podejmowanych działaniach.”

W piątek 2 października Sanepid w Ostrołęce powiadomił o 8 potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. 2 osoby są hospitalizowane. Szczegóły poniżej:

Fot. Google Street View

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vincenty

Zmiana. Na kwarantannie jedna klasa i nauczyciele. Reszta pracuje normalnie.