Koronawirus. W Kolnie zamknęli oddział szpitala

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem u pacjenta Szpitala Ogólnego w Kolnie podjęto decyzję o zamknięciu jednego z oddziałów.

– W Szpitalu Ogólnym w Kolnie został tymczasowo zamknięty oddział wewnętrzny – informuje starosta kolneński Tadeusz Klama.

Oznacza to nie tylko zakaz przyjmowania nowych pacjentów. Personel oddziału nie może opuścić szpitala.

Takie środki bezpieczeństwa wdrożono po tym, gdy okazało się, że jeden z pacjentów oddziału wewnętrznego może być zakażony koronawirusem. Wykonano mu testy, trwa oczekiwanie na ich wynik.

– Ten pacjent najpierw został przyjęty na oddział wewnętrzny, a dopiero potem wykazał objawy, które skłoniły lekarzy do wykonania badań – wyjaśnia starosta kolneński.

U poprzednich kolneńskich pacjentów badania nie potwierdziły zarażania. Miejmy nadzieje, że i w tym przypadku również tak będzie.

– Ale, żeby zachować wszystkie standardy i zadbać o bezpieczeństwo pracowników szpitala, pacjentów i mieszkańców Powiatu, zdecydowaliśmy się na zamknięcie oddziału do czasu otrzymania wyników badań – dodaje starosta.

Pacjent trafił już do Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Łomży. Nie wymagał respiroterapii. Osoba, która miała bezpośredni z nim kontakt, była dobrze zabezpieczona.

Pozostałe oddziały Szpitala Ogólnego w Kolnie pracują normalnie.

Dodajmy, że do chwili obecnej w kolneńskim szpitalu było trzech pacjentów z podejrzeniem koronawirusa – wszyscy oni trafili do Szpitala w Łomży.

Fot. Szpital Ogólny w Kolnie

Dodaj komentarz

avatar