Koronawirus w gminie Olszewo-Borki. Dwie osoby w izolacji domowej

Po południu 7 maja na stronie Urzędu Gminy Olszewo-Borki ukazał sie komunikat pani wójt Anety Larent. Informuje ona o dwóch przypadkach zakażania.

W komunikacie czytamy:

Szanowni Państwo, Informuję, że na terenie gminy Olszewo-Borki stwierdzono dwa przypadki osób z dodatnim wynikiem testu w kierunku obecności SARS-CoV-2. Osoby te przebywają obecnie w izolacji domowej (nie wymagają hospitalizacji). Nadzór nad prawidłowym przebiegiem izolacji sprawuje już Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna i Policja. Jeżeli zajdzie potrzeba gospodarstwo domowe objęte zostanie niezbędną pomocą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Proszę o zachowanie spokoju, stosowania zaleceń służb sanitarnych w zakresie stosowania w codziennym funkcjonowaniu wymogów dezynfekcji, stosowania rękawiczek ochronnych i maseczek ochronnych.

fot.pixabay.com

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
xyz

To chyba właśnie te dwa ostatnie przypadki, do których od tej pory nikt się nie przyznawał.

Gość

A „mądra inaczej” Pani wójt bezmyślnie wykonała polecenie z nowogrodzkiej i otworzyła przedszkola. Teraz dzieci mogą roznieść nieświadomie zarazę.
Gratuluję rozumu.

gość

Ale macie zapłon. To zaprzyjaźniona wójtowa nie dała wam wczoraj znać ?
Już wczoraj w komentarzach ktoś o tym pisał.
Teraz możecie oficjalnie pochwalić waszą ulubioną wójtównę za otwarcie przedszkola.

Mieszkaniec

Przedszkola i szkoły zamknęli w momencie, gdy wirusa nie bylo na naszym terenie. Teraz gdy epidemia sie szerzy „odpowiedzialne” wladze decyduja sie na taki krok, aby najmlodsi byli poddawani zbiorowemu przebywaniu przez kilka godzin. Swiadczy to o świadomości ludzi doroslych. Odpowiedzialne wladze nie zdecydowaly o otwarciu placowek. Gratulacje Pani Wojt. Jeszcze szkołe otworzcie, niech zycie tętni. Porażka. Brak słów.