Koronawirus. W gminie Myszyniec już 19 zakażonych, a ponad 100 na kwarantannie! Jest apel

Coraz trudniejsza sytuacja jeśli chodzi o epidemię koronawirusa w gminie Myszyniec. Burmistrz Elżbieta Abramczyk właśnie poinformowała o tym, że aż 19 mieszkańców choruje na COVID-19.

– Szanowni mieszkańcy, w związku z licznymi zakażeniami Covid–19 na terenie gminy Myszyniec (19 osób zakażonych, ponad 100 w kwarantannie), oraz zaleceniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, bardzo prosimy mieszkańców o odpowiedzialne zachowanie – zakrywanie ust i nosa, dezynfekcję rąk i zachowanie bezpiecznych odległości w przestrzeni publicznej – zaapelowała burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk.

Sytuacja obecna wymusiła też pewne zmiany w funkcjonowaniu samego urzędu. Obsługa interesantów będzie odbywać się w holu, na parterze budynku. Kilka dni temu informowaliśmy natomiast o zamknięciu do odwołania RCKK, a także Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu (pracuje w trybie zdalnym).

Przez kilka dni zamknięta z powodu COVID-19 były też myszyniecka Poradnia Psychologiczn-Pedagogiczna. Jest już jednak otwarta, ponieważ ryzyka zakażenia nie ma.

– Uprzejmie informujemy, że w związku z uzyskaniem negatywnych wyników testów na Covid-19 u wszystkich pracowników pedagogicznych i administracji od piątku, 4 września zostaje przywrócona praca Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Myszyńcu – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Prawdopodobnie właśnie gminę Myszyniec miał na myśli wójt gminy Dariusz Łukaszewski, apelując do swoich mieszkańców:

– Drodzy mieszkańcy, w związku z trudną sytuacją epidemiczną w sąsiedniej gminie, bardzo proszę o szczególną ostrożność, noszenie maseczek, zachowanie odstępów (sklepy, urzędy, kościoły), ograniczenie aktywności poza gminą.

4 4 głosów
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

Morawiecki: „Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory”
Prorok czy co ???

Mariolka

Gosciu jest w odwrocie idzie do Ciebie

Ja dla kłamcy

A to ten sam pajac który poza wprowadzeniem w błąd społeczeństwa odnośnie stanu epidemii pozwalał na przekręty w sprawie maseczek, respiratorów ?????

John

Głupiego cię urodzono i głupi zakończysz swój czerwony żywot

Lol

Tak, to ten sam.

Ostatnio edytowany 5 miesięcy temu by Lol