Koronawirus: to może uchronić nas przed zakażeniem

Główny Inspektor Sanitarny poinstruował, jak można uniknąć zakażenia koronawirusem. Kluczowe do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest dokładne mycie rąk.

Główny Inspektor Sanitarny radzi, jak zminimalizować szansę na zakażenie się koronawirusem:

  • należy unikać uczestniczenia w imprezach masowych,
  • należy zrezygnować z podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem,
  • Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30 sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak skutecznie myć ręce, dowiecie się z grafiki zamieszczonej na końcu artykułu.

W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, nie powinno się wychodzić z domu i spotykać z innymi osobami.

GIS prosi też o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. Chodzi zwłaszcza o pomoc w codziennych czynnościach: zakupach, zaopatrzeniu w leki, załatwianiu spraw urzędowych czy zwykłą rozmowę.

Aby dowiedzieć się sprawdzonych informacji o koronawirusie, warto zajrzeć na stronę: www.gis.gov.pl lub zadzwonić pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

0 0 vote
Article Rating
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gość
2 miesięcy temu

A co z zakupami w markietach i uchwytami koszyków i wózków ,przecież tysiące rą je dotyka ,czy nie powinniśmy robić zakupów z własnymi lub do siatek brać niewielkie ilości ,żeby płacić kartą do wyznaczonego przez bank limitu ,żeby nie podawać pin bo tam również wiele osób dotyka i jest dużo bakterii.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x