Koronawirus. Szpital w Ostrołęce może liczyć na wsparcie. „Sporo osób pyta, jak pomóc”

Szpital w Ostrołęce otrzymuje oferty pomocy ze strony samorządów, firm, a także od osób prywatnych. Wszystko w związku z epidemią koronawirusa.

– Otrzymujemy telefony z ofertami pomocy – mówi nam zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej Szpitala w Ostrołęce Wojciech Krzyżanowski. – Samorządy powiatu i miasta wsparły nas dużymi sumami pieniędzmi.

Jedna z firm z branży gazowej także zadeklarowała wsparcie pieniężne. Sporo osób pyta, jak pomóc. A każda pomoc jest bardzo cenna.

Wojciech Krzyżanowski dodaje także, że część rzeczy ma być refundowanych, wsparcie zadeklarowali Urząd Marszałkowski czy wojewoda mazowiecki.

Są też inicjatywy prywatne: m.in. radny miasta Mariusz Łuba (Ostrołęka dla Wszystkich) ma zamiar przekazać szpitalowi swoją dietę radnego, lekarz dentysta Adam Zyśk zaapelował do koleżanek i kolegów po fachu (ale też i kosmetyczek) o oddanie szpitalowi zapasów maseczek, rękawiczek medycznych, czepków (więcej na ten temat na końcu artykułu).

Jeśli chcemy pomóc Szpitalowi w Ostrołęce w walce z koronawirusem, najlepiej wpłacić pieniądze na jego konto bankowe (o jego numer można zapytać, dzwoniąc do szpitala). Warto pamiętać, że na przykład własnoręcznie wykonane maseczki na nic się zdadzą. Wszystko dlatego, że…

– Środki ochrony osobistej użytkowane przez pracowników szpitala muszą być zapakowane szczelnie i muszą posiadać certyfikat wyrobu medycznego – tłumaczy Krzyżanowski.

Sytuacja na rynku jest ciężka, środków ochrony osobistej brakuje. Potrzebujemy wielu rzeczy.

– Większość rzeczy zostało przejętych przez organy państwowe i słusznie, bo w innym przypadku mielibyśmy tylko spekulacje na rynku – dodaje zastępca dyrektora Szpitala w Ostrołęce.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jan Kowalski z Ostrołęki

Jak pomóc – szpitalowi ?
to proste
nie zapominajcie że szpitalem w Ostrołęce rządzi PSL I PO
– Jak naprawdę chcesz pomóc PSL owi
** JEDŹ ZAPARKUJ NA PŁATNY PARKING PRZED SZPITALEM
DOBRE I KILKA GODZIN

KOSINIAK CI PODZIĘKUJE

Olaf

Oj co się czepiacie, Kulik obiecał , że parking przy szpitalu będzie jednak bezpłatny . Już drugi rok to załatwia i bardzo się stara, sapie i męczy.

Jan Kowalski z Ostrołęki

MOŻE KTOŚ BY ZAPYTAŁ SIĘ
— Z DZIENNIKARZY
ILE KASY ZBIERA SZPITAL ZA PARKING I ILE Z TEGO MA SZPITAL

może te miliony by w końcu w dobie kryzysu ktoś rozliczył

może w końcu PARKING POGRZEBIE I PSL
JAK SIĘ LUDZIE DOWIEDZĄ KUMU NAPRAWDE PŁACĄ

3
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x