Koronawirus. Powstała Rzekuńska Pomoc Sąsiedzka

Na Facebooku zawiązała się Rzekuńska Pomoc Sąsiedzka. W czasach epidemii koronawirusa mieszkańcy gminy mają zamiar sobie pomagać bezpłatnie – w różny sposób.

„Masz problem, potrzebujesz wsparcia w załatwieniu pilnych spraw, a może chcesz zwyczajnie „wygadać się” za pośrednictwem komunikatora? Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w zrobieniu zakupów, bądź Twoje dziecko nie radzi sobie z lekcjami, a Ty nie możesz mu pomóc? A może jesteś osobą, która jest w stanie sama zrobić coś dla innych w zamian za wdzięczność? Napiszcie na Rzekuńskiej Pomocy Sąsiedzkiej.” – czytamy na Facebooku.

Jej idea jest taka, że zgłaszać się będą osoby potrzebujące pomocy (albo będą zgłaszane przez kogoś), a także ci, którzy taką pomoc mogą nieść.

„Staramy się pomóc wszystkim naszym mieszkańcom. Wiadomo jednak, że często to nasi najbliżsi sąsiedzi potrafią najlepiej wesprzeć nas w trudnych chwilach. Dlatego na Facebooku powstała grupa Rzekuńska Pomoc Sąsiedzka” – napisał wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak, który dodał oczywiście, że pomoc oferuje też samorząd gminy Rzekuń (paczki żywnościowe, wsparcie Ośrodka Pomocy Społecznej itp.).

Pojawiły się też pierwsze konkretne oferty pomocy (poza samymi deklaracjami, których też nie brakuje): jedni chcą zrobić komuś zakupy, przygotować obiad, inni zapraszają na korepetycje online czy rozmowę z psychologiem.

0 0 vote
Article Rating
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zen
1 miesiąc temu

Warto powielać pomysł w innych gminach. To dobry czas na pomoc i integrację lokalną.

Ula
1 miesiąc temu

Też chętnie się dołączę. Prześlę info do znajomych, którzy jeszcze pracują i mogą np zrobić zakupy dla kogoś.

Jan
1 miesiąc temu

Bardzo fajna rzecz w tych czasach. Jednak My Polacy potrafimy działać w sytuacjach kryzysowych. Brawo Rzekuń!!! i cudowni mieszkańcy!

Miejscowy
1 miesiąc temu

Fajny pomysł, wart naśladowania. Trzymam kciuki za Rzekuń.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x