Koronawirus. Powiat przasnyski w żółtej strefie

Ze względu na większą liczbę zakażeń koronawirusem w ostatnich dwóch tygodniach sąsiedni powiat przasnyski trafi do strefy żółtej. Oznacza to więcej obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów, które ze względu na dużą liczbę zakażeń koronawirusem zostały zakwalifikowane do strefy czerwonej lub żółtej. Do tej drugiej – z mniejszymi obostrzeniami – trafił powiat przasnyski.

W powiecie przasnyskim potwierdzono zakażenie do tej pory u 70 osób – dziś poinformowano o 4 nowych osobach z COVID-19. 29 osób wyzdrowiało, 2 zmarły, a 39 wciąż choruje. Na kwarantannie przebywa aż 366 mieszkańców. Pogarszająca się sytuacja wpłynęła na decyzję o objęciu powiatu strefą żółtą. Co to oznacza?

Kilka rzeczy się zmieni. M.in. na imprezach i weselach będzie mogło przebywać maksymalnie 100 osób oprócz obsługi, z siłowni korzystać będzie mogła 1 osoba na 7 mkw., a z lokalów gastronomicznych – 1 osoba na 4 mkw. Limity publiczności będą dotyczyć wydarzeń kulturalnych i sportowych. Nie zmienią się natomiast zasady uczestnictwa w nabożeństwach w kościołach czy noszenia maseczek. Więcej na ten temat TUTAJ.

Powiat przasnyski w strefie żółtej znajdzie się od soboty 26 września.