Koronawirus Ostrołęka: życie w mieście toczy się (prawie) normalnie. Zobaczcie zdjęcia

Koronawirus do Ostrołęki jeszcze nie dotarł, ale miasto, tak jak i całą Polskę, objęły decyzje rządu mające na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pozamykano szkoły, przedszkola, obiekty sportowe i ośrodki kulturalne. Tak wyglądało życie w Ostrołęce dzień po tych posunięciach.

Środa 11 marca była ważnym dniem, jeśli chodzi o przeciwdziałanie zagrożeniu epidemią koronawirusa w Polsce. Rząd zdecydował się na radykalne kroki: zamknięcie szkół, przedszkoli, żłobków, obiektów sportowych i ośrodków kultury. Dzień wcześniej odwołano imprezy masowe.

Jeszcze tego samego dnia mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego przeprowadzili szturm na ostrołęckie sklepy i dyskonty. I słowo „szturm” nie jest tu użyte na wyrost – z półek znikały produkty z długą datą ważności, kolejki do kas były bardzo duże. Zakupy na zapas robiono mimo tego, że Ministerstwo Rozwoju zapewniało, że nie planuje zamykania żadnych placówek handlowych – pisaliśmy o tym TUTAJ.

Dzień po radykalnych działań przeciwko epidemii koronawirusa przyjrzeliśmy się, jak wygląda życie w Ostrołęce – w południe, jeszcze przed informacją o pierwszej ofierze koronawirusa w Polsce. Czy poza zamkniętymi szkołami, przedszkolami, basenem i kinem coś się zmieniło?

Trzeba przyznać, że… niewiele. Mimo kapryśnej pogody przechodniów było całkiem sporo – i to także seniorów, którzy są szczególnie narażeni na koronawirusa. Nie brakowało pasażerów w autobusach (choć rzecz jasna było ich mniej ze względu na zamknięcie szkół), całkiem sporą liczbę klientów jak na tę porę dnia można było też spotkać w Galerii Bursztynowej.

Zdecydowanie za to większy ruch był za to w sklepach z artykułami spożywczymi, w dyskontach (i tak pewnie będzie przez najbliższe dni). Tu niewiele zmieniło się od wczoraj – kolejki do kas były naprawdę długie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Koronawirus

A Poco ludzie wykupują tyle papieru toaletowego ? Bo jak jeden kichnie to 10 sie zesra .