Koronawirus Ostrołęka. W szkołach nauka online, a co z przedszkolami i żłobkiem?

Z powodu epidemii koronawirusa zamknięto szkoły, ale także przedszkola i żłobki. W tych pierwszych, w Ostrołęce, wdrożono nauczanie przez Internet. A jak wygląda sytuacja w przedszkolach i żłobku w Ostrołęce?

Zapytaliśmy o to w Urzędzie Miasta Ostrołęki – w końcu przerwa w zajęciach spowodowana epidemią koronawirusa się przedłużyła i tak naprawdę nie wiadomo, czy nie będzie jeszcze dłuższa.

Czy przedszkola i żłobek w Ostrołęce mają więc jakąś ofertę online dla dzieci i ich rodziców? Oto co nam odpowiedziano:

„Chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu, przedszkola miejskie przygotowały materiały dydaktyczne do wspólnej domowej nauki rodziców
i dzieci.

Zamieszczane na bieżąco materiały obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, ekologii. Zakres tematyczny zależny jest od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji, co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli. Materiały zamieszczane są na stronach internetowych przedszkoli.

Rodzice otrzymują również od nauczycieli wychowawców drogą elektroniczna materiały do pracy z dziećmi tj. zgadywanki, gry dydaktyczne, słowa piosnek, karty pracy.

Nauczyciele kontaktują się z rodzicami: telefonicznie, za pomocą mediów społecznościowych, przekazując na bieżąco informacje dotyczące pracy z dzieckiem.

Jeśli chodzi o żłobek miejski, to dyrekcja również za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazuje materiały do wspólnej zabawy i nauki.”

Dodaj komentarz

avatar