Koronawirus Ostrołęka. W mieście żadnych nowych zakażeń!
Przedstawiamy raport dotyczący sytuacji epidemiologicznej w Polsce i w naszym regionie.
Ostatniej doby w powiecie ostrołęckim potwierdzono zaledwie 3 przypadki zakażenia koronawirusem. Jeszcze lepiej jest w Ostrołęce. W mieście nie potwierdzono ani jednego przypadku zakażenia!
Ostatniej doby nie zmarła żadna chorująca na COVID-19 osoba z Ostrołęki bądź powiatu ostrołęckiego.
Jak wygląda natomiast sytuacja w Polsce? Ministerstwo Zdrowia informuje w sobotę 2 stycznia o 6 945 nowych zakażonych. Zmarły 102 osoby, z czego 84 cierpiały na choroby współistniejące. W przypadku 18 przyczyną zgonu był bezpośrednio COVID-19.
Zakażeń jest mało bo był
„Apel o nieprzemieszczaniu się za który chcieli karać, a zgodność z prawem ma ustalać milicjant.”
Bo „rząd” zadbał by nikt nie wiedział jaka jest prawdziwa skala pandemii w Polsce.
Ciągłe zmiany metodologi publikowania, zmiany w sposobie kierowania na wymazy, utajnianie wyników poszczególnych sanepidów.
Do tego w okresie „świątecznym” prawie nikt nie kieruje na wymazy, w szpitalach nie ma komu wypisywać aktów zgonów (gdy jest jeden lekarz na dyżurze to zajęty jest żywymi a nie umarłymi).
Każdy weekend czy świąteczny dzień to „cudowne dni bez zgonów”…. pewnie wirus „dni święte święci”…….
Chyba na tacę czas dać 😉