Koronawirus Ostrołęka. Onet: najmniejszy odsetek zakażonych w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim

Onet.pl razem z analitykiem Piotrem Tarnowskim przyjrzał się, jak przebiega pandemia koronawirusa w Polsce powiatowej. Z danych wynika, że sytuacja w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim jest najlepsza.

„Pod względem powiatów, największy odsetek zakażonych mieszkańców wystąpił w powiecie węgorzewskim (woj. warmińsko-mazurskie) oraz trzech powiatach Opolszczyzny: głubczyckim, strzeleckim i namysłowskim. Najmniejszy na północy Mazowsza: w Ostrołęce, powiecie mławskim oraz ostrołęckim.” – pisze Mateusz Bałuka z Onet Wiadomości.

Cały artykuł Onetu na ten temat przeczytacie TUTAJ – znajdziecie tutaj analizy, wizualizację statystyk, ale także informacje o tym, gdzie rozpoczęła się druga fala pandemii.

Dodajmy, że poniedziałek 14 grudnia znów przyniósł na szczęście niewielką liczbę nowych zakażonych w naszym regionie. Według danych Ministerstwa Zdrowia na COVID-19 w Ostrołęce zachorowała 1 osoba, w powiecie ostrołęckim – 4. Ostatniej doby nikt nie zmarł z powodu koronawirusa.

W całej Polsce potwierdzono zakażenia koronawirusem u 4 896 mieszkańców. Jest to więc znaczący spadek w porównaniu choćby z sytuacją sprzed kilku tygodni. Ostatniej doby zmarło 96 osób.

Koronawirus statystyki – Polska

Liczba zakażonych od początku pandemii: 1 140 572
Liczba przypadków śmiertelnych: 22 960