Koronawirus Ostrołęka i powiat ostrołęcki. Stan zakażonej: dobry

Opublikowano komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrołęce z dnia 21 marca 2020 r. związany z epidemią koronawirusa. Dowiadujemy się z niego o stanie zdrowia zakażonej młodej osoby mieszkającej w gminie Rzekuń.

Stan danych na godzinę 13.00 w dniu 21.03.2020.

  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 527 (wczoraj – 494)
  • liczba osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 12 (wczoraj – 12)
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 3 (wczoraj – 3)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 1 (wczoraj – 1)

Przypadek potwierdzony dotyczy dorosłej młodej osoby, powyżej 20. roku życia, która w ostatnim czasie wróciła do Polski z Wielkiej Brytanii.

Miało to miejsce po 15 marca 2020 r. i z mocy rozporządzenia bezpośrednio po powrocie kobieta była objęta kwarantanną tzw. graniczną.

Potwierdzono zachorowanie na podstawie badań laboratoryjnych. Kobieta nie jest hospitalizowana. Obecnie – w stanie dobrym – przebywa w domu. Jej stan jest monitorowany przez lekarzy z oddziału zakaźnego w Ostrołęce.

Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne przez służby sanitarne. Ustalone zostały kontakty z kręgu rodzinnego zakażonej. Osoby te zostały poddane kwarantannie domowej.

Ustalone zostały również kontakty pacjentki z odbytej podróży. Osoba oraz osoby z otoczenia cały czas są w kontakcie i pod nadzorem epidemiologicznym PSSE w Ostrołęce.

Dodaj komentarz

avatar