Koronawirus Kadzidło. Kolejny urzędnik chory. Zmiany w funkcjonowaniu UG

Wójt Kadzidła Dariusz Łukaszewski potwierdził, że kolejny pracownik Urzędu Gminy Kadzidło jest zakażony koronawirusem. Z tego powodu nastąpią zmiany w funkcjonowaniu samego Urzędu.

Przypomnijmy, że 23 listopada potwierdzono COVID-19 u jednego z urzędników z Kadzidła. Wówczas podjęto decyzję o tym, że do 30 listopada nie będą przyjmowani interesanci. Nieczynne były nie tylko Urząd Gminy Kadzidło, ale też Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli, Ośrodek Opieki Społecznej.

We wtorek 1 grudnia Dariusz Łukaszewski poinformował o kolejny przypadku COVID-19:

– Drodzy mieszkańcy, niestety, potwierdzam jeszcze jeden przypadek zachorowania na COVID 19, który nastąpił w Urzędzie Gminy.

W krótkim czasie, kolejny urzędnik, zmaga się z tą ciężką chorobą. Kilka osób pozostaje na kwarantannie.

– Musimy w najbliższych dniach uważać w sposób szczególny. Funkcjonowanie urzędu pozostaje ważnym, wspólnym zadaniem, które musimy za wszelką wypełnić.

Dlatego też przyjęto nowe zasady w funkcjonowaniu Urzędu Gminy Kadzidło, które obowiązują do dnia 9 grudnia 2020 roku:

  • większość spraw najlepiej przekazywać do Urzędu Gminy telefonicznie, mailowo, faxem,
  • w sprawach najważniejszych (np. wydanie aktu zgonu) kontakt, poprzez biuro podawcze, z konkretnym urzędnikiem (obsłużone zostaną równocześnie dwie osoby),
  • wszelkie niezbędne kontakty telefoniczne na stronie www.kadzidlo.pl, gminnym fb, oraz na drzwiach wejściowych do Urzędu,
  • w sprawach pilnych można również zadzwonić do wójta: 606 788 420.

Fot. Pixabay