Koronawirus Goworowo. Przedszkola jednak zamknięte. Wszystko przez zakażenie mieszkańca gminy

Przedszkola i oddziały przedszkolne w gminie Goworowo zostaną zamknięte – taką decyzję podjął wójt gminy Goworowo Piotr Kosiorek. To efekt wczorajszej informacji o tym, że jeden z mieszkańców gminy Goworowo jest zakażony koronawirusem.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono o mężczyzny mieszkającego w gminie Goworowo. Jest on jednak w na tyle dobrym stanie, że nie wymagał pobytu w szpitalu – przechodzi COVID-19 w domu. Komunikat w tej sprawie wydał wójt Piotr Kosiorek – znajdziecie go TUTAJ.

W poniedziałek 4 maja rano wójt wydał kolejny komunikat, tym razem skierowany do rodziców:

– Ze względu na stwierdzenie przypadku zakażenia koronawirusem w naszej gminie podjąłem decyzję o wstrzymaniu otwarcia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w dniu 6 maja.

Placówki te zostaną zamknięte do czasu, gdy zdobędziemy pewność, że nie będzie to zagrażało zdrowiu dzieci i ich rodzin.

Przypomnieć bowiem należy, że pierwotnie zakładano możliwość otwarcia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w gminie Goworowo.

Choć należy zaznaczyć, że wójt pisał do rodziców: „Jednak w trakcie panującej epidemii, nadal najbezpieczniej jest pozostawić dzieci w domach. Mimo zapewnienia wszelkich środków zapobiegawczych, nie możemy zagwarantować waszym dzieciom i wam pełni bezpieczeństwa.”