Korona wygrywa w Gostyninie, w środę półfinał Pucharu Polski

W sobotę 4 maja drużyna Korony w meczu o mistrzostwo IV ligi zwyciężyła na wyjeździe Mazura Gostynin 2:0 (0:0). Już w środę 8 maja żółto-niebieskich czeka mecz półfinałowy Pucharu Polski na szczeblu Mazowsza z Błonianką Błonie. W weekend wygrała także drużyna MZKS Narew 1962 (A-klasa) oraz rezerwy Korony (B-klasa).

Mecz w Gostyninie był ważny mecz dla obu zespołów. Gospodarze za wszelką cenę chcieli go wygrać, aby zachować realną szansę na pozostanie w gronie IV-ligowców. Drużyna Korony również chciała zapunktować na trudnym ternie i oddalić się od strefy spadkowej.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, żaden z zespołów nie chciał podjąć bardziej ofensywnej gry. W drugiej połowie śmielej zaatakowali ostrołęczanie i przyniosło to efekt w postaci gola, strzelonego przez Dominika Dzwonkowskiego w 65 minucie gry. Po stracie bramki gospodarze przez kilkanaście minut osiągnęli zdecydowaną przewagę. Korona, trzeba przyznać, miała w tej fazie meczu trochę szczęścia, ale także niezawodnego w bramce, Andrzeja Łyzińskiego. Po tym, jak piłkarze Mazura „wyszumieli się”, Korona zdobyła drugiego gola za sprawą kapitana Piotra Strzeżysza (86 minuta z rzutu karnego) i tym samym było po meczu. Ważne trzy punkty trafiły na konto Korony.

Siódme z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze MZKS Narew 1962, którzy 5 maja pokonali u siebie Rzekuniankę Rzekuń 2:1 (1:0). Tym razem ostrołęczanie musieli się mocno napracować, aby pokonać rywala zza miedzy. Rzekunianka wysoko zawiesiła poprzeczkę i wiele wskazywało na to, że tym razem nie uda się niebiesko – czerwonym zdobyć kompletu punktów. Szczęście było po stronie ostrołęczan, zwycięska bramka padła bowiem w doliczonym czasie gry. Gole dla MZKS Narew 1962 zdobyli: Paweł Skarzyński (35 minuta) oraz Adrian Piersa (90 minuta).

Swój mecz o mistrzostwo B-klasy wygrał także zespół rezerw Korony. 5 maja ostrołęczanie pokonali na wyjeździe GLKS Lelis, 3:1 (1:1). Początek meczu nie zapowiadał wygranej, bo gospodarze już w pierwszej minucie objęli prowadzenie, strzelając gola z rzutu karnego. Później piłkarze Korony uporządkowali swoją grę i zaczęli odrabiać straty. Czym dłużej trwał mecz, tym większa była przewaga żółto-niebieskich. Gole dla Korony II zdobyli: Filip Kiernozek (30 minuta), Leszek Galara (56 minuta) oraz Piotr Ludwiczak (68 minuta).

Tymczasem już w środę 8 maja zespół Korony czeka bardzo ważny, prestiżowy mecz w Pucharze Polski. W półfinale na szczeblu Mazowsza nasz zespół podejmie IV-ligowca z grupy południowej, Błoniankę Błonie. Jest wielka, historyczna szansa, aby po blisko czternastu latach, ponownie wywalczyć awans do mazowieckiego finału tych rozgrywek. Mecz Korona Ostrołęka vs Błonianka Błonie odbędzie się na stadionie przy ulicy Witosa 1, początek o godzinie 17.30.