Korona w Warszawie, Narew w Raciążu, a Jantarki u siebie

Po pechowej porażce na własnym boisku z Wisłą II Płock, piłkarze Korony „szukać” będą punktów w Warszawie. Zespół MZKS Narew 1962 o czwarte z rzędu zwycięstwo w A-klasie powalczy w dalekim Raciążu. U siebie zagrają piłkarki Jantaru, i powinny pokusić się o upragniona wygraną. Ze względu na nieparzystą ilość drużyn w B-klasie, wolny termin mają rezerwy Korony.

Korona Ostrołęka – w sobotnie przedpołudnie 13 kwietnia, zagra na wyjeździe z Hutnikiem Warszawa. Dla ostrołęczan będzie to trudna przeprawa. Hutnicy to silna IV-ligowa ekipa, która rzadko kiedy oddaje punkty na swoim boisku. Poza tym, praktycznie od początku rundy wiosennej, zespół trenera Tomasza Staniórskiego ciągle boryka się z problemami kadrowymi. Na stadionie przy ulicy Marymonckiej ostrołęczanie będą musieli wspiąć się na szczyty swych możliwości, aby osiągnąć dobry wynik, co jest oczywiście możliwe. Mecz w Warszawie rozpocznie się już o godzinie 11.00.

Dla piłkarek Jantaru początek rudny wiosennej III-ligowych rozgrywek nie był zbyt udany. Drużyna trenera Rafała Koska po dwóch porażkach spadła z drugiego na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Jest duża szansa, że w niedzielę 14 kwietnia ostrołęczanki się przełamią. Do Ostrołęki przyjeżdża bowiem Żbik Nasielsk, czyli zespół, który w tym sezonie jeszcze nie wygrał i pozostaje zdecydowanym outsiderem rozgrywek. Wygrana drużyny Jantaru w tym meczu to obowiązek. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ulicy Witosa 1, początek o godzinie 14.00.

Zespół MZKS Narew 1962, po trzech kolejnych zwycięstwach w rozgrywkach A-klasy (ostatnia wygrana 2:1 w Myszyńcu), awansował już na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Oczywiście ostrołęczanie mają apetyt na więcej. W kolejnym meczu w sobotę 13 kwietnia, także wyjazdowym, zespół trenera Dariusza Narolewskiego zmierzy się z Błękitnymi Raciąż. Gospodarze to wymagający rywal, mający w składzie jeszcze kilku zawodników, którzy z tym klubem grali na poziomie trzeciej ligi. Wydaje się, że obecna, odległa pozycja Błękitnych w ligowej tabeli nie odpowiada ich rzeczywistym możliwościom. Z całą pewnością dla niebiesko – czerwonych spotkanie w Raciążu nie będzie spacerkiem. Początek meczu o godzinie 15.00.

Drużyna rezerw Korony w najbliższy weekend pauzuje.