Korona rozgromiła Ożarowiankę, a Narew Orła

Od zwycięstw, na początek wiosennej części rozgrywek ligowych, rozpoczęły obie ostrołęckie drużyny. Korona w meczu o mistrzostwo IV ligi rozgromiła 23 marca u siebie Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki 4:0 (4:0). Dzień później, 24 marca, o wyjazdowe zwycięstwo w A-klasie postarali się także piłkarze MZKS Narew 1962, którzy pokonali 3:1 (1:0) Orła Sypniewo.

Korona do meczu z Ożarowianką przystąpiła, z różnych powodów, osłabiona brakiem kilku czołowych zawodników, między innymi Macieja Staszczuka, Marcina Kraski, czy Damiana Słowika. Mimo to drużyna trenera Tomasza Staniórskiego już w pierwszej połowie rozstrzygnęła losy pojedynku, aplikując rywalom aż cztery gole. W drugiej części meczu ostrołęczanie nieco zwolnili tempo gry, a trener mógł w dłuższym wymiarze czasu sprawdzić zmienników. Gole w drugiej połowie nie padły, ale mimo to, licznie zgromadzeni kibice mogli czuć się usatysfakcjonowani grą żółto – niebieskich. Dzięki zwycięstwu ostrołęczanie awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli. W kolejnym meczu, tym razem wyjazdowym, Korona zagra z KS Łomianki.

Gole dla Korony zdobyli: Karol Górski (18. minuta), Dominik Dzwonkowski (23. minuta), Mateusz Drozdowski (38. minuta) oraz Wojciech Skorupka (42. minuta).

Ważne zwycięstwo na trudnym terenie odnieśli piłkarze MZKS Narew 1962. Wygrana cieszy tym bardziej, że zespół przez około siedemdziesiąt minut grał w osłabieniu (czerwona kartka dla Alana Bednarczyka). Dzięki zwycięstwu, i zdobytym trzem punktom, ostrołęczanie nadal zajmują czwartą lokatę w tabeli, tracąc tylko cztery punkty do miejsca gwarantującego udział w barażu o „okręgówkę”. Kolejnym rywalem niebiesko – czerwonych będzie Świt Baranowo.

Gole dla MZKS Narew 1962 zdobyli: Michał Markowski (15. minuta) oraz Kamil Gontarz (55. minuta z rzutu karnego i 77. minuta)