Korona przegrywa w IV lidze, pozostałe zespoły zwyciężają

Zespół przegrał Korony u siebie z Wkrą Żuromin 1:2 i wciąż nie jest pewny utrzymania w IV lidze. Cenne zwycięstwo odniosły piłkarki Jantaru, które pokonały w meczu o mistrzostwo III ligi na własnym boisku Ostrovię Ostrów Mazowiecka 4:3. Ósme z rządu zwycięstwo w rozgrywkach A-klasy odnieśli piłkarze MZKS Narew 1962. Niebiesko czerwoni pokonali na wyjeździe KS Wąsewo 3:0. Wygrali także piłkarze rezerw Korony, którzy w meczu B-klasy pokonali u siebie KS Pniewo 4:1.

11 maja Korona rozegrała zdecydowanie najsłabszy mecz w tej rundzie. Dzięki temu, przeciętny zespół z Żuromina, wygrał w Ostrołęce i zdobył niezwykle cenne trzy punkty. Szkoda straconych punktów, szczególnie w spotkaniu z rywalem z którym sąsiaduje się w ligowej tabel. Piłkarze Korony muszą się teraz szybko pozbierać i być gotowym na najbliższy mecz, a ten już 15 maja na wyjeździe z Kasztelanem Sierpc. Honorowego gola w meczu z Wkrą zdobył w 74 minucie gry, kapitan Korony, Piotr Strzeżysz. Bramki dla gości padły w 58 i 82 minucie meczu.

Wygraną na własnym boisku odniosły w niedzielę piłkarki Jantaru. Ostrołęczanki pokonały Ostrovie Ostrów Mazowiecka 4:3 (2:3), choć do przerwy prowadziły ostrowianki. W drugiej połowie meczu nasz zespół zagrał skuteczniej i przede wszystkim znacznie pewniej w defensywie. Bramki dla Jantaru zdobyły: Oliwia Piersa 2 oraz Julia Borkowska i Dominika Ostrowska.

Piłkarze MZKS Narew 1962 nie zwalniają tempa. Tym razem ostrołęczanie grając w niedzielne popołudnie,12 maja, mecz wyjazdowy pokonali KS Wąsewo 3:0 (0:0). Niebiesko-czerwoni praktycznie przez cały mecz kontrolowali wydarzenia na boisku. Gospodarzom w pierwszej połowie udało się nie stracić gola, ale już w drugiej nie starczyło miejscowym sił, aby dotrzymać kroku ostrołęczanom. Gole dla MZKS Narew 1962 strzelili: Tomasz Niedźwiecki, Paweł Skarzyński z rzutu karnego oraz Kamil Gontarz.

Korona II w meczu o mistrzostwo B-klasy pokonała u siebie w niedzielę,12 maja, KS Pniewo 4:1 (0:1). Mecz mógł się podobać sympatykom żółto-niebieskich, ale tylko w drugiej połowie, kiedy to ostrołęczanie zdominowali rywala. Goście dość nieoczekiwanie już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Nasz zespół grał wolno i schematycznie. Jednak po przerwie ostrołęczanie zaczęli grać szybciej i skuteczniej. Dzięki temu wbili rywalom cztery gole i zasłużenie wygrali całe spotkanie. Gole dla Korony II zdobyli: Mateusz Dasiak (65 minuta), Karol Macioch (80 minuta z karnego), Piotr Modzelewski (85 minuta) oraz bramka samobójcza (53 minuta).