Korona przegrała wygrany mecz. Narew strzeliła w końcówce

Sympatycy Korony musieli tym razem przełknąć gorzką pigułkę. Ostrołęczanie przegrali bowiem u siebie, wydawałoby się, wygrany mecz. Szczęście dopisało natomiast drużynie MZKS Narew 1962, która po dobrym meczu, wygrała w Myszyńcu. Zwycięska bramka padła trzy minuty przed końcem spotkania.

Korona Ostrołęka – Wisła II Płock

Korona w sobotnie popołudnie 6 kwietnia na stadionie przy ulicy Witosa 1 podejmowała w meczu o mistrzostwo IV ligi Wisłę II Płock. Ostrołęczanie niestety przespali pierwszą połowę, a goście po nieco ponad kwadransie gry, w dość szczęśliwych okolicznościach, objęli prowadzenie.

W drugiej połowie żółto – niebiescy zagrali znacznie lepiej. Kapitan Piotr Strzeżysz po indywidualnej akcji wyrównał stan meczu. Gospodarze nadal nacierali, stwarzając sobie dogodne sytuacje, i wydawało się, że kolejny gol dla Korony, to tylko kwestia czasu.

Wojciech Skorupka strzelił w poprzeczkę, a Damian Słowik z pięciu metrów strzałem głową trafił w zaskoczonego bramkarza. Niestety zamiast bramki dla Korony, padł gol dla Wisły II. Goście zdobyli bramkę po pierwszym w drugiej połowie kontrataku, a podwyższyli swoją wygraną na 3:1, po rzucie karnym egzekwowanym w już doliczonym czasie gry.

MZKS Narew – Bartnik Myszyniec

Drużyna MZKS Narew 1962 odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach A-klasy i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Zespół trenera Dariusza Narolewskiego wygrał na wyjeździe z Bartnikiem Myszyniec 2:1.Zwycięskiego gola zdobył w końcówce meczu, strzałem z dystansu, Paweł Kuzia.

Na początku spotkania prowadzenie niebiesko – czerwonym dał Michał Markowski. Goście odpowiedzieli tuż po przerwie, skutecznie egzekwując rzut karny. Obie drużyny miały jeszcze swoje liczne szanse na gole, ale zawodnikom albo brakowało precyzji, albo dobrze interweniowali bramkarze. Szczęśliwe i ważne zwycięstwo ostrołęczan na trudnym terenie, może dać im jeszcze więcej „wiatru w żagle”.

Jantar – Praga II i Korona II – GUKS Krasnosielc

Niestety, nie udał się piłkarkom Jantaru wyjazd do stolicy. W meczu o mistrzostwo III ligi nasze panie uległy drużynie Pragi II, 3:5. Gole dla Jantaru zdobyły Dominika Ostrowska dwa oraz Izabela Duszak. Ostrołęczanki dzielnie walczyły z bardziej doświadczonym rywalem, jednak nie były w stanie pokusić się o wygraną. Należy tez podkreślić, że w składzie miejscowych znalazło się kilka zawodniczek z pierwszego zespołu Pragi, który gra w pierwszej lidze.

W niedzielnym meczu o mistrzostwo B-klasy zespół Korony II już po raz szósty w tym sezonie zremisował. Tym razem u siebie z drużyną wicelidera, GUKS Krasnosielc, 0:0. Mimo, że nie padły gole, to mecz mógł się podobać. Jak na realia B-klasy, było sporo ciekawych akcji i sytuacji podbramkowych. Ostrołęczanie zdobyli nawet w drugiej połowie gola, ale sędzią dopatrzył się faulu na bramkarzu gości. Wynik bezbramkowy tego spotkania nie krzywdzi żadnej z drużyn.