Kordowo. Ten dramat wciąż trwa. Zarzuty dla matki i kierowcy tira

To była straszna tragedia. W tym wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie małe dziewczynki, jedna w wieku około 6 lat oraz druga niespełna dwóch miesięcy.

Do wypadku doszło 27 marca 2019 roku w Kordowie. Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce własnie zakończyła śledztwo w tej sprawie i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Ewie B. i Przemysławowi K.

36-letnia Ewa B. została oskarżona „o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób że kierując samochodem marki Opel Zafira niewłaściwie obserwowała jezdnię oraz nie dostosowała prędkości i techniki jazdy do warunków drogowych, w celu uniknięcia zderzenia z pojazdami znajdującymi się przed nią, zjechała na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym marki Renault wraz naczepą kierowanym przez Przemysława K., w wyniku którego obrażeń ciała skutkujących zgon na miejscu wypadku, doznały dwie małoletnie dziewczynki., które jechały razem z Ewą B.”

Oskarżonym w tej sprawie 35-letni Przemysław K. – mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, który kierowała ciągnikiem siodłowym z naczepą. Oskarżono go „o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez prowadzenie pojazdu z nadmierną prędkością i nie dostosowanie techniki jazdy do warunków drogowych. Zachowaniem swoim przyczynił się do zderzenia z pojazdem marki Opel Zafira, kierowanym przez Ewę B. i śmierci małoletnich pasażerek pojazdu Opel.

Podstawą aktu oskarżenia były przede wszystkim opinia biegłego z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Ewa B. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień. Przemysław K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Janek

Opinia biegłego daje dużo do myślenia osobom uczestniczacym w wypadku. Cała sytuacja jest mi blisko znana i opinia bieglego nie pokrywa się z sytuacją z miejsca wypadku. Jak taka odoba może decydować o losie osób uczestniczących w wypadkach.

1
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x