Kopali i walili pięściami w auta. Zniszczyli sześć samochodów, policja szuka pokrzywdzonych (AKTUALIZACJA)

Na jednym z parkingów w Ostrołęce wandale zniszczyli sześć aut. Zdarzenie odnotowano 20 lipca tuż przed północą.

Kwadrans przed północ dyżurny ostrołęckich mundurowych odebrał zgłoszenie mówiące o tym, że przed jedną z posesji doszło do bójki, po której mężczyźni w szaleńczym amoku zaczęli demolować zaparkowane samochód. Z relacji osoby zgłaszającej agresorzy kopali i uderzali w auta pięściami. Efekt to wybite szyby, urwane lusterka, wgniecenia i zarysowania karoserii.

Agresorzy zostali zatrzymani. To dwóch mieszkańców Ostrołęki, w wieku 27 i 34 lat.

Obydwaj mieli zakrwawione ubrania, jeden tłumaczył ten fakt policjantom, że sam specjalnie przewracał się idąc chodnikiem, po czym kilkukrotnie zmieniał zdanie.

Poza tym obydwaj mężczyźni byli bardzo agresywni, czuć było od nich alkohol i mieli problemy z utrzymaniem równowagi.

Łącznie mężczyźni uszkodzili sześć samochodów, właściciele czterech aut już oszacowali już straty. Wynoszą one prawie 8 tysięcy złotych.  

Mężczyźni trafili do aresztu. Niewykluczone, że jeszcze dziś, tj. 21 lipca, usłyszą zarzuty dotyczące, m.in. zniszczenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Policja wystosowała w tej sprawie jeszcze jeden komunikat, tym razem skierowany do właścicieli aut:

„W związku z zatrzymaniem dziś w nocy dwóch mieszkańców Ostrołęki podejrzewanych o zniszczenie zaparkowanych samochodów na kwotę prawie 8 tysięcy złotych ostrołęccy policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego prowadzą postępowanie w tym zakresie, podczas którego poszukują, m.in. osób pokrzywdzonych. Jeżeli dziś w nocy pomiędzy godziną 23:00 – 24:00 w rejonie ulic Stefczyka, Wysockiego oraz Sienkiewicza doszło do uszkodzenia pojazdu, należy skontaktować się z dyżurnym ostrołęckiej komendy pod numer telefonu 29 760 14 24.”