Konwencja PiS w Ostrołęce z ministrem. Budujący elektrownię wydadzą u nas ok. 200 mln zł

W piątek 4 października w sali Alicja w Ostrołęce odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Gościem specjalnym na niej był minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Na początku spotkania głos zabrał senator Robert Mamątow. Przede wszystkim zachęcał do udziału w wyborach. Mówił też i o tym, że wzrost PKB za 2018 rok wyniósł 5,1% (to najlepszy wynik od 2007 roku).

– Ten dochód mogliśmy przeznaczać na pomoc dla seniorów, dzieci, dla młodych ludzi, którzy nie będą płacić podatku do 26. roku życia. Te podstawowe sprawy socjalne, pomoc rodzinie są zapewnione. Dlatego rząd Mateusza Morawieckiego chce w najbliższych latach nastawić się na rozwój polskiej gospodarki.

W naszym kraju głównie powstały montownie artykułów gospodarstwa domowego, samochodów. To też dobrze, ale gospodarka jest silna, kiedy ma swoje zakłady produkcyjne.

Z kolei poseł Arkadiusz Czartoryski wymienił ostatnie dobre decyzje rządu dla regionu ostrołęckiego: m.in. zielone światło dla budowy mostu pod Ostrołęką, modernizację linii kolejowej z Ostrołęki do Chorzel, dofinansowanie na przebudowę dróg, w tym rekordowe pieniądze dla powiatu ostrołęckiego.

Rząd Polski podejmuje bardzo poważne inwestycje dla miasta Ostrołęki – podkreślił Arkadiusz Czartoryski.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski pierwszą część swojego wystąpienia poświęcił największej rządowej inwestycji w regionie: budowie nowoczesnej elektrowni w Ostrołęce (w piątek podpisano umowę na przebudowę infrastruktury kolejowej dla obsługi nowego bloku – więcej TUTAJ).

– Jest rozpoczynana w Polsce największa inwestycja w ostatnich latach. Na placu budowy w latach 2021-2022 będzie ok. 4 tys. ludzi, 130 firm. Podczas prac zatrudnionych będzie ok. 1-1,3 tys. osób z Ostrołęki i okolic w firmach pomocniczych.

Eksperci z instytutu wyliczyli, że ludzie z zewnątrz, którzy będą pracować na tej budowie, zostawią ok. 200 mln zł tu, na miejscu.

Krzysztof Tchórzewski, że do rozpoczęcia tej ważnej inwestycji przyczynili się walnie senator Robert Mamątow i poseł Arkadiusz Czartoryski.

Obaj są doświadczonymi parlamentarzystami, zawziętymi w sprawach lokalnych. Mało kto w Polsce tak walczy o interesy lokalnej społeczności, jak senator z panem posłem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Wysumblimowany

Bardzo fajna konwencja. Dużo konkretów. I bardzo dużo uprzejmości. Normalności.
Pan minister to bardzo konkretna i fajna osoba podobnie jak pan senator mamatow. Pozdrawiam.

John

Mamy dobrą reprezentację w Sejmie, miasto i region może wiele skorzystać . Brawo panowie Czartoryski i Tchórzewski

Max

Polska idzie w dobrym kierunku, niektórzy chcieliby by wszystko stało się natychmiast, trzeba zauważyć dobre zmiany, one są. PiS jest gwarancją

Tre

Ciekawe spotkanie , ale to nie konwencja

ina

szkoda że zabrakło danych kiedy w końcu uda się dojechać „normalnym pociągiem w Normalnym czasie” do Warszawy.

Tom

Jestem za Prawem i Sprawiedliwością , nigdy nie było takiego wsparcia i szacunku dla rodzin, także tych uboższych