Kontrola stanu licznika przez policjanta – od 1 stycznia to już norma

Zgodnie ze znowelizowanym Prawem o ruchu drogowym od 1 stycznia 2020 roku kierowca ma obowiązek umożliwić funkcjonariuszowi sprawdzenie stanu licznika. W praktyce oznacza to konieczność umożliwienia zajrzenia do wnętrza samochodu.

Co więcej, jest to obligatoryjny element towarzyszący każdej interwencji (wyjątek stanowią akcje typu trzeźwy poranek. W przypadku pojazdów holowanych lub przewożonych na lawetach ministerstwo daje funkcjonariuszowi dowolność. To mundurowy zdecyduje, czy kontrolować stan licznika).

To nie koniec zmian. Ponadto: „dopuszcza się postój pojazdu policyjnego w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego”. Oznacza to, że kontrole drogowe mogą być przeprowadzane niemalże w dowolnym miejscu, nawet jeśli funkcjonariusze złamią w ten sposób obowiązujące przepisy. Dotyczy to zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozów.

Rozporządzanie rozszerzyło też katalog możliwości wpuszczenia kierowcy kontrolowanego pojazdu do radiowozu. Policjant może to zrobić, jeśli np. kierowca zadeklaruje chęć zapłaty mandatu za pomocą karty płatniczej.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
2 Autorzy komentarzy
oobserwatormieszkaniec Autorzy ostatnich komentarzy
najnowszy najstarszy oceniany
mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Brawo – to jest kolejna walka z producentami faktur ,które zubożało nasze portfele nabijając kasę oszustom ..brawooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak trzymać – kasa potrzebna na wspomaganie uczciwych polaków na 500+ ; 13 i 14 emerytury ,podwyżki dla nauczycieli i służby zdrowia.

oobserwator
Gość
oobserwator

Niestety nie wszyscy to zauważja bo twiedzą że takie wspomaganie dzieci ,emerytów i podwyzki dla budżetowców to ich okradanie -to chba swiadczy tylko o tym że to Oni są tymi co robią te przekręty i produkują faktury.