Konstanty Radziwiłł nowym wojewodą mazowieckim. „Czeka nas dobra współpraca”

Powołano nowego wojewodę mazowieckiego. Został nim były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Akty powołania nowym wojewodom, w tym Konstantemu Radziwiłłowi, wręczył premier Mateusz Morawiecki.

Konstanty Radziwiłł jest lekarzem, doktorem nauk medycznych. Przez 9 lat był prezesem Naczelnej Izby Lekarskiej. Uzyskał mandat senatora w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Od 2015 do 2018 roku był ministrem zdrowia – najpierw w rządzie Beaty Szydło, później Mateusza Morawieckiego.

Poprzednim wojewodą mazowieckim był Zdzisław Sipiera. 11 listopada zakończył jednak urzędowanie, ponieważ został wybrany na posła na Sejm.

– Jako wojewoda mazowiecki zamierzam wprowadzać w województwie politykę rządu, jednocześnie współpracując z jednostkami samorządu terytorialnego – zapowiedział na Facebooku jego następca Konstanty Radziwiłł.

– Od wielu lat z Konstantym Radziwiłłem współpracujemy – skomentował tę nominację poseł Arkadiusz Czartoryski. – Zasiadam w Radzie Społecznej szpitala w Ostrołęce i dla naszego szpitala zawsze była otwartość ze strony ministerstwa kierowanego przez pana Radziwiłła. Teraz też czeka nas dobra współpraca.

Poseł dodaje też, że na stanowiskach pozostali wicewojewodowie. Jego zdaniem to dobre posunięcie. A nasz region w ostatnim czasie mógł liczyć na duże wsparcie z województwa i rządu: wystarczy wspomnieć tylko o rekordowych pieniądzach dla powiatu ostrołęckiego i dużym wsparciu dla gmin. Arkadiusz Czartoryski liczy, że do naszego powiatu i gmin nadal będą wędrowały środki z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jestem jedynie zaniepokojony faktem, że w budżecie Ostrołęki na 2020 rok nie widzę woli ubiegania się o nowe środki zewnętrzne – dodaje Czartoryski.

Nie kończy się też jego współpraca z byłym wojewodą Zdzisławą Sipierą. Obaj są wiceprzewodniczącymi Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ligtdse@gmail.com

Ogromna historyczna szansa na rozwój miasta omija właśnie Ostrołękę. Prezydent Kulik walczący z PiS-erem kosztem miasta i jego mieszkańców. Zero wniosków, zero współpracy, i koniec końców zero wsparcia. Sąsiednie gminy korzystają a Ostrołęka 5 lat zmarnowane. Tak to jest wybrać SLD-owca.

Olo

Niestety taka prawda, Kulik nawet Nie potrafi zakończyć już rozpoczętych przez Kotowskiego (z zabezpieczeniem finansowym) inwestycji

Nauczycielka

Niestety w czasie kiedy Polska się rozwija, korzysta ze wzrostu gospodarczego, my w Ostrołęce mamy Kaszanę i Kulika oraz jedyny ich pomysł PODNOSZENIE PODATKÓW . Popełniłam straszny błąd głosując na Kulika i namawiając na taką decyzję cały pokój nauczycielski.

Ola

PiS w czasach hossy zmarnował szansę na rozwój. Prezydent Ostrołęki musi sobie jakoś radzić, chociażby podnosząc podatki. Z czegoś trzeba sfinansować poronioną reformę oświaty. Po reformach podatkowych PiS spadły też dochody samorządów.

Gość

Niestety z P. Kulikiem Ostrołęka się nie rozwija.

5
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x