Konkurs poetycki „Kurpie Zielone w literaturze” rozstrzygnięty. Poznajcie wyniki

Poznaliśmy wyniki XXVII Konkursu Poetyckiego „Kurpie Zielone w literaturze”, w którym brali udział uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich.

W tegorocznej 27. edycji konkursu wzięło udział 21 uczniów (w tym ze szkół podstawowych 19 oraz 2 ze szkół średnich), reprezentujących 11 szkół z pięciu gmin powiatu ostrołęckiego, jednej gminy powiatu szczycieńskiego oraz miast Ostrołęka i Olsztyn.

Od wszystkich uczestników łącznie wpłynęło 23 wiersze. Uczestnicy reprezentowali gminy: powiatu ostrołęckiego: Czarnia, Kadzidło, Lelis, Myszyniec, Olszewo-Borki oraz gminę Rozogi z powiatu szczycieńskiego (woj. warmińsko – mazurskie).

Komisja Konkursowa przyznała ogółem 15 nagród i wyróżnień.

Wyniki

szkoły podstawowe:

I nagroda: Szymon Kowalczyk – Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu, kl. VIII,opiekun: Ilona Olszewska

I nagroda: Szymon Tomczak – Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle, kl. VIII,opiekun: Halina Prusaczyk

II nagroda: Alicja Kaczmarczyk – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach (gm. Rozogi), kl. VII, opiekun: Bożena Ojdowska

II nagroda: Amelia Bakuła – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zalesiu (gm. Myszyniec), kl. VIII,opiekun: Dorota Domian

III nagroda: Nadia Kaczmarczyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach, kl. VIIa, opiekun: Eliza Herasimiuk

III nagroda: Stanisław Makowski – Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach, kl. VIIa, opiekun:Beata Drozdowska

Wyróżnienia:

  1. Aleksandra Deptuła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach, kl. VIIb, opiekun: Eliza Herasimiuk
  2. Amelia Wiktoria MurachZespól Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach (gm. Rozogi), kl. VII, opiekun: Bożena Ojdowska
  3. Natalia Kiejna – Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach kl. VIId, opiekun: Beata Drozdowska
  4. Paulina Żyra Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarni, kl. VII, opiekun: Agnieszka Żyra
  5. Julia Kobus – Publiczna Szkoła Podstawowa w Myszyńcu, kl. VIII b, opiekun: Bogusława Ceberek
  6. Dawid Siok – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zalesiu (gm. Myszyniec), kl. VIII, opiekun: Dorota Domian
  7. Maja Trzcińska – Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle, kl. VIII, opiekun: Halina Prusaczyk

Szkoły średnie:

I nagroda: Dżesika Weronika Szymczyk – III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce w Ostrołęce, kl. III opiekun: Bożenna Fąk

Wyróżnienie: Patrycja Dąbrowska – II Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie, kl. If; opiekun: brak danych

Organizatorami konkursu byli Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Ostrołęce oraz Koło Rejonowe w Myszyńcu, Powiat Ostrołęcki, Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce, Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle im. W. Woźniaka.

Fot. Pixabay