Konieczny remont części poradni – pisze radny do prezydenta

Radny Grzegorz Gołaś (Nasza Ostrołęka) napisał do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika interpelację w sprawie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Zwraca uwagę, że jej siedziba wymaga remontu.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna znajduje się przy ul. Oświatowej. Jej pracownicy udzielają dzieci i młodzieży nieodpłatnie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, logopedycznej, wspierają rodziców i nauczycieli (więcej o tym przeczytacie TUTAJ).

Stanem jej siedziby zainteresował się radny Grzegorz Gołaś, który w tej sprawie napisał pismo do prezydenta miasta:

Zwracam się z uprzejmą prośbą do Pana Prezydenta o wykonanie koniecznego remontu części parteru budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce – pisze radny.

Mowa o 180 mkw., które obecnie są niewykorzystane ze względu na zły stan. A dodatkowa powierzchnia przydałaby się poradni – radny Gołaś pisze, że potrzebne są miejsca na sale do rehabilitacji, ćwiczeń ruchowych i integracji sensorycznej. Wszystko ze względu na to, że poradni przybyło zadań: realizuje rządowy program „Za życiem” oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Mając na uwadze potrzeby osób niepełnosprawnych, zajęcia ruchowe i rehabilitacyjne powinny odbywać się na parterze budynku z uwagi, iż nie jest on wyposażony w windę – czytamy w jego interpelacji.

Poza tym na parterze mogłyby się znaleźć łazienka, szatnia, poczekalnia dla rodziców i opiekunów, niewielkie pomieszczenie gospodarcze.

Radny również wskazuje, skąd można pozyskać dofinansowanie na remont poradni. Poniżej pełna treść jego interpelacji:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Edgar

Panie golas kaktus panu szybciej wyrośnie ńiz wyremontują budynek

Sk/mUTEK

Jak by tak PO i PSL i SLD i BIEDROŃ pomogli
od razu po remoncie wyjdzie LATARNIA do LGBT a nie pradnia.