Koniec wymiany wodomierzy w Łazku i Leśnym. To były ostatnie 2 osiedla

Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji kończy wymianę wodomierzy głównych na osiedlach Łazek i Leśne. Gdy prace dobiegną końca, wszystkie ostrołęckie osiedla będą miały możliwość odczytów zdalnych.

Taki radiowy odczyt wiąże się z kilkoma zaletami: mniejsze jest ryzyko wystąpienia pomyłek, dane są szybciej przetwarzane i nie potrzebna jest wizyta inkasenta w mieszkaniach. Rachunki będą rozliczane i przekazywane klientom w równym okresie rozliczeniowym.

Wymiana ponad 570 wodomierzy na osiedlach Łazek i Leśnym kosztowała 200 tys. zł netto. Z jej powodu mieszkający tam ostrołęczanie nie ponieśli dodatkowych wydatków. Po pracach 97% miasta ma odczyt zdalny.

OPWiK informuje, że przesyłane dane są zaszyfrowane tak jak dane bankowe i przechowywane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

„UWAGA! Jeśli jesteś mieszkańcem Ostrołęki i posiadasz wodomierz główny OPWiK, a do dnia dzisiejszego odwiedzał Ciebie inkasent, prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta OPWiK pod numerem 29 769 47 57 lub zapraszamy osobiście do siedziby spółki przy ul. Kurpiowskiej 21 w Ostrołęce.” – dodaje OPWiK.

Fot. Pixabay