Koniec roku maturzystów z III LO: „Jeden z lepszych roczników”

We wtorek 30 kwietnia maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce zakończyli rok szkolny. Wielu uczniów zostało wyróżnionych.

Na początku dyrektor Waldemar Salis podziękował radzie pedagogicznej szkoły.

– To tylko wasi wspaniali nauczycieli wystawili wam oceny, a później doprowadzili do tego, że zostaliście sklasyfikowani i dopuszczeni do matury – mówił. – W tym roku szkolnym 100 proc. maturzystów uzyskało możliwość przystąpienia do matury. Czasy były trudne, wszyscy wiemy, nie będę politykował, jest tak, jak jest, ale najważniejsze, że dzisiaj możecie odebrać świadectwo ukończenia szkoły. To był jeden z lepszych roczników i będą o tym świadczyły stypendia prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej. Nie pamiętam, żeby stowarzyszenie fundowało aż siedem stypendiów finansowych dla najlepszych absolwentów.

I dyrektor wymienił najważniejsze osiągnięcia swoich uczniów – tylko najważniejsze, bo na opowieść o wszystkich potrzebowałby godziny. My tylko dodajmy, że wśród wyróżnionych absolwentów III LO byli m.in. Kamil Kołakowski, który uzyskał średnią ocen 5,65, a także Karolina Niewczas (średnia 5,47). Doceniono też osoby ze stuprocentową frekwencją: Huberta Andrzejczyka, Paulinę Piórkowską, a także Patrycję Czyż. Patrycja nie opuściła żadnej lekcji nie tylko podczas trzech lat nauki w liceum, ale także i w gimnazjum!

Powodzenia na maturze – i w życiu dorosłym – życzyli licealistom przewodnicząca rady rodziców Dorota Czyż oraz wiceprezydent miasta Maciej Kleczkowski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości