Koncert hip-hopowy jednak nie w tym roku

Miasto Ostrołęka właśnie poinformowało, że koncert hip-hopowy w ramach budżetu obywatelskiego odbędzie się w 2021 roku. Wystąpią Kękę i O.S.T.R.

Koncert hip-hopowy to zwycięski projekt ogólnomiejski w budżecie obywatelskim Ostrołęki. Zdobył 2 439 głosów, zdecydowanie wygrywając w swojej kategorii.

Na czerwcowej sesji Łukasz Kulik przyznał, że raczej koncert w tym roku się nie odbędzie. Wszystko przez epidemię koronawirusa. To był jednak czerwiec i wiele rzeczy związanych z COVID-19 było wielką niewiadomą.

Od czerwca sporo się jednak zmieniło – epidemia wciąż trwa, ale wydarzenia kulturalne (i nie tylko) w mieście są organizowane. Odbyły się Ostrołęckie Operalia (w reżimie sanitarnym) czy w drugiej połowie sierpnia, na plaży – Festiwal Smaków Food Trucków połączony z Festiwalem Piw Kraftowych i koncertami (tu, delikatnie ujmując, z zachowaniem reżimu sanitarnego było gorzej). To wszystko dawało pewne nadzieje na organizację koncertu hip-hopowego w Ostrołęce, o który dopominało się wiele osób.

Miasto 22 września poinformowało jednak, że koncert odbędzie się niemal równo za rok:

„4 września 2021 roku w Ostrołęce odbędzie się wyjątkowy koncert hip hopowy, podczas którego wystąpią gwiazdy polskiego rapu – KęKę i O.S.T.R. Artyści wyjątkowi, doświadczeni, których słuchają miliony Polaków. Wstęp bezpłatny!

Kękę to jeden z najpopularniejszych polskich raperów. Ma na swoim koncie pięć krążków, wszystkie pokryte platyną. Ostatnie albumy „To Tu” (podwójna platyna, przeszło 120 koncertów w kraju i na świecie, ponad 130 milionów odtworzeń w serwisie YT) oraz „Mr KęKę” (ok 85 tys. sprzedanych płyt, ok 88 milionów  odtworzeń w serwisie YT i prawie 27 milionów w Spotify) były hitami sprzedaży. KęKę to artysta dojrzały. Jego teksty traktują o życiu, czasem z dawką humoru, czasem gorzkiej refleksji.

Tego samego dnia usłyszymy także artystę znanego pod pseudonimem O.S.T.R. To jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko – ma na swoim koncie 20 autorskich albumów muzycznych, w tym 7 platynowych (w tym jeden podwójnie platynowy i jeden potrójnie platynowy) i 6 złotych płyt. Czterokrotny laureat Fryderyka. Jego płyta “Życie po śmierci” sprzedała się w ponad 100 000 egzemplarzy. W 2020 roku ukazała się jego najnowsza płyta „Gniew”.

Fot. Pixabay

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
John

Obiecał i nie zrobił , a idiota z mo Jan Kow z Ostrołęki dalej łże i broni Kulika

Anna

Nie było wiadomo co będzie we wrześniu i artyści tez nie wiedzieli, wiec umowy były rozwiązywane.

Max

RIO wydała opinię o nieudzieleniu Kulikowi absolutorium. Jan Kowalski z mo i czerwony Szatanek bronią Kulika. A pamiętacie pajace jak Kulik głosował przy uchwałach absolutoryjnych p. Kotowskiego ? Tylko prezydent Kotowski zawsze absolutorium uzyskiwał !

Anna

Idioto RIO uznało, że absolutorium się należało i rada zagłosowała niezgodnie z prawem. Ja prld
Kotowski miał większość z PIS w radzie to niedziwne ze dostawał.
Swiat jest niesprawiedliwy , złodzieje żyją jak w pączku a uczciwi ludzie musza się bujać z idiotami.