Komunia i Bierzmowanie klasztor Ostrołęka. Kiedy? Jak będzie wyglądała Pierwsza Komunia?

Sanktuarium pw. Św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce (klasztor) powiadomiło o ustaleniach w sprawie Pierwszej Komunii i Bierzmowania.

Pierwsza Komunia w klasztorze w Ostrołęce może odbyć się w czerwcu (6 i 13 czerwca) lub we wrześniu. Decyzję w tej sprawie podejmą rodzice dzieci.

Jak Komunia będzie wyglądać, napisał ks. Krzysztof Oporek:

„Każda grupa w czerwcu składać się będzie z 8 dzieci, ich rodziców i rodziców chrzestnych (to w kościele). W kruchcie kościoła i krużgankach będą mogły znajdować się inne osoby w odstępie dwóch metrów od siebie. Jesteśmy w stanie odprawić 5 Mszy Świętych w jedną sobotę. W przypadku nie wybrania terminu w czerwcu i braku kontaktu z Państwa strony wpiszemy dziecko na termin wrześniowy, a skontaktujemy się przez e-dziennik na początku września.”

Jeśli natomiast chodzi o Bierzmowanie, to przełożono je, ale nie ustalono jeszcze, na jaki termin. Podany on zostanie na Facebooku parafii i stronie internetowej.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
zainteresowany

Mam pytanie związane z poruszanym tematem. Czy ktoś mógłby mnie poinformować, w którym z ostrołęckich kościołów można przyjąć Komunię świętą na rękę?