Komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce Piotr Liżewski rezygnuje

W poniedziałek 9 września rano komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce Piotr Liżewski złożył wypowiedzenie z pracy.

Piotr Liżewski był wieloletnim komendantem Straży Miejskiej w Ostrołęce. Pracował w Straży od początku jej powstania, czyli lipca 1992 roku. Wówczas pierwszy prezydent odrodzonego samorządu ostrołęckiego Tadeusz Pieczyński zaproponował mu współtworzenie nowej samorządowej służby mundurowej.

Prezydentowi Pieczyńskiemu zależało, aby Straż Miejską tworzyły osoby niezwiązane ze służbami PRL, milicją i SB.

Piotr Liżewski komendantem został w 2002 roku i tę funkcję sprawował do chwili obecnej. Teraz złożył rezygnację.

– Chciałem podziękować wszystkim prezydentom miasta, z którymi miałem okazję owocnie współpracować: Tadeuszowi Pieczyńskiemu, Wiesławowi Piaścińskiemu, Jędrzejowi Nowakowi, Arkadiuszowi Czartoryskiemu, Ryszardowi Załusce i Januszowi Kotowskiemu – powiedział nam Piotr Liżewski.

Z samorządem nie żegnam się, ponieważ dzięki ogromnemu zaufaniu wyborców pełnię zaszczytną funkcję przewodniczącego Rady Powiatu Ostrołęckiego.

Przypomnijmy, że swego czasu obecny prezydent Łukasz Kulik złożył w ratuszu projekt uchwały, który zakładał likwidację Straży Miejskiej w Ostrołęce. Teraz włodarz miasta poprosił komendanta miejskiego policji w Ostrołęce o opinię dotyczącą likwidacji naszej Straży Miejskiej. Ponadto do związków zawodowych działających w ratuszu wpłynęło pismo od prezydenta z prośbą o opinię w sprawie odwołania szefa strażników miejskich w Ostrołęce.

Straż Miejska w Ostrołęce ma sporo zadań do wykonania. Często krytykując ją, nie zauważamy ile ma obowiązków. I tak, w przypadku konieczności zamknięcia mostu, strażnicy dyżurowali całymi tygodniami przy wjeździe na remontowany most, pilnując przestrzegania zakazu ruchu dla tirów.

Po zerwaniu wału w Ostrołęce dyżur strażników trwał 24 godziny na dobę. Podczas koncertów, targów i innych imprez masowych to przede wszystkim oni pilnowali porządku w mieście. W 2018 roku nasza Straż przeprowadziła ponad 7,5 tys. interwencji.

Więcej na ten temat tutaj:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ja ha

No i bardzo dobrze. Coraz bliżej do likwidacji niepotrzebnej straży miejskiej. Szkoda że jeszcze ten pisowski portal istnieje. Apropo słabe macie zabezpieczenia, w sumie to w ogóle ich nie macie. Ddosa wam zrobi nawet przedszkolak

dalibskop@wp.pl

Kulki nic nie zlikwiduje, wsadzi tylko kogoś swojego na stołek i tyle. Chyba nikt co do tego nie ma żadnych wątpliwości. A Pan Liżewski zachował się niezwykle honorowo jak na te czasy

Swój

Jasne, w imię demokracji w twoim pojęciu niech wszyscy się karmią syfem z mo

Max

Hej – ja ha, ty też jesteś niepotrzebny ze swoimi mądrościami a nikt nie chce cię likwidować ! Widzisz różnicę?

samorządowiec !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pan Liżewski pokazał co to znaczy honor. Słowo, którego nie rozumie Kulikow.

Max

Masz rację, lepiej odejść z honorem niż czekać aż ktoś podłoży świnię

Olo

No i git , nikt normalny chyba nie wytrzyma z tym prezydentem i kaszaną

Max

Panie Komendancie, współtworzyłeś Straż Miejską, dowodziłeś nią przez lata, współpracowałeś z prezydentami z prawa i z lewa. Teraz się nie da normalnie pracować . Wierzę Ci i rozumiem Twoją decyzję. Gratuluję postawy i lat dobrej służby

jurek

a co tam dowodzic w tym bajzlu?

Louis

Panie Piotrze, dzięki!

Urząd miasta

Dla Pana Piotra szacunek!

Urząd miasta

Ogromny szacunek Panie Piotrze.

Ktos

No to teraz kulik wsadzi barana co będzie wam mandaty wlepial za spojrzenie. Brawo panie Piotrze! Wiele razy pomagał pan ludziom. Dziękujemy

Jan Kowalski z Ostrołęki

No to teraz już wykończył wszystkich, których uznał za PIS-owców.
Nauczyciele też już poczuli miłość lewicowej władzy.
Co teraz ?
Razem z Kaszaną wykończy Ostrołęke.
.

Krzyś

Zemsta będzie słodka – chłopaki z ratusza

zbych

Gratulacje dla Pana Piotra. współpraca z obecnym prezydent to delikatnie mówiąc popieram decyzję o odejściu komendanta

Poli

po prostu strzał w kolano Panie Prezydencie. Już nigdy nikt mądry panu nie zaufa. Nie ma takiej możliwości skłóca Pan naród i ostrołęczan, wyrzuca Pan wartościowych ludzi bądź daje im tak do wiwatu ze sami odchodzą. Przykro na to patrzeć. Przepraszam ale zmieniam zdanie o Panu i mówię stanowcze. NIE.
PANIE PIOTRZE SZACUNEK DLA PANA ZA GODNOŚĆ I DOBRĄ PRACE DLA NAS MIESZKAŃCÓW. MY DZIĘKUJEMY.