Kolizja z promilami. Na Mostowej wjechał w tył auta dostawczego

W czwartek 18 lutego na ul. Mostowej w Ostrołęce doszło do kolizji. Jej sprawcą był pijany mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

Do zdarzenia doszło o godzinie 16.00. W Ostrołęce na ul. Mostowej kierujący 50-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, jadący skodą, nie zachował bezpiecznego odstępu od znajdującego się przed nim pojazdu. Uderzył w tył dostawczego renault.

– Przeprowadzone badanie trzeźwości szybko wyjaśniło przyczynę zdarzenia. Kierowca skody miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mundurowi udaremnili mu dalszą jazdę, pojazd, którym się poruszał został odholowany na policyjny parking – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

To nie był jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policjantów tego dnia. Na drugiego trafili mundurowi z ostrołęckiej drogówki w Myszyńcu. 23-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierował audi, mając w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

Obydwaj nieodpowiedzialni kierowcy już stracili swoje uprawnienia. W najbliższym czasie odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.  

Fot. Pixabay