Kolizja w Kadzidle, pożary w powiecie. Niedzielne interwencje naszych służb

Kilka interwencji miały ostrołęckie służby w niedzielę 2 sierpnia.

We wsi Czerwińskie Stare, gm. Baranowo, o godz. 14.10 gaszono pożar na łące, a w Olszewce, gm. Lelis, paliło się poszycie leśne ok. godz. 16.40.

Z kolei kilkanaście minut po godz. 18.00 w Kadzidle zderzyły się dwa samochody osobowe. Policja ustaliła, że 62-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego wymusił pierwszeństwo na toyocie, którą kierowała 52-letnia mieszkanka Warszawy. Kobietę karetka pogotowia zabrała do szpitala.

Wieczorem, po 19.00, strażacy zostali wezwani do pożaru w Ostrołęce – przy ul. Srebrnej palił się kontener mieszkalny.

Miniony weekend, jak przyznaje ostrołęcka policja, był pracowity:

– Mundurowi ponad 100 razy byli wzywani do różnego rodzaju interwencji. Głównie były to nieporozumienia rodzinne, sąsiedzkie oraz awantury w rejonach lokali gastronomicznych – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Niektóre z tych osób były agresywne, zmuszając policjantów do użycia środków przymusu bezpośredniego.

Prawie wszystkim interwencjom towarzyszyło spożywanie alkoholu przez mieszkańców zarówno naszego miasta, jak i powiatu.

Podczas awantur domowych nierzadko dochodziło do rękoczynów. Sprawcy przemocy domowej trafiali do policyjnego aresztu.

– Niestety wielu z kierowców z powodu ładnej aury myślało, że mogą sobie pozwolić na więcej. Za przekroczenie prędkości zostali oni ukarani wysokimi mandatami karnymi. Czterech szybkich kierowców za jazdę w obszarze zabudowanym z prędkością ponad dwukrotnie większą niż ta dozwolona straciło swoje prawo jazdy – dodaje Tomasz Żerański.