Kolizja na stacji paliw w gm. Kadzidło. Sprawca uciekł, był kompletnie pijany

Na terenie jednej ze stacji paliw w gminie Kadzidło doszło do zderzenia. Jak się okazało, sprawcą był kompletnie pijany 34-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

Do zdarzenia doszło w środę 29 lipca. Policja przyjęła zgłoszenie około godz. 23.00. Na jednej ze stacji paliw w gminie Kadzidło w zaparkowany samochód uderzył kierowca mercedesa. Nie miał zamiaru ponieść konsekwencji swojego czynu – po chwili odjechał. Istniało przypuszczenie, że mógł być pod wpływem alkoholu.

W teren, na poszukiwanie kierowcy mercedesa, udali się policjanci z miejscowego posterunku policji. Sprawdzili różne miejsca, gdzie spodziewali się go znaleźć, patrolowali drogi.

– Ponadto komunikat o zdarzeniu wraz z rysopisem został przekazany do wszystkich patroli, które pełniły służbę zarówno na terenie naszego powiatu, jak i miasta – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Niespełna pół godziny od zaistnienia zdarzenia policjanci z Kadzidła w miejscowości Rososz zauważyli jadącego mercedesa, którego kierowca miał problemu z utrzymaniem toru jazdy, pojazd zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając inne pojazdy do zatrzymania.

I tu podróż kierowcy mercedesa się zakończyła. Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Był kompletnie pijany – miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

– Policjanci zatrzymali bezmyślnemu kierowcy prawo jazdy, które posiadał niemal na wszystkie kategorię pojazdów. Natomiast auto, którym się poruszał, zostało odholowane na policyjny parking. Niebawem odpowie on za swoje zachowanie przed sądem.

Kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lodziarz

Wiesniak w starym 20 letnim pordziewiałym dieslu