Kolejny most na Narwi. Ma być gotowy z końcem 2024 roku

Do spotkania w Urzędzie Gminy Lelis w sprawie budowy nowego mostu na rzece Narew doszło 21 stycznia. Już wiadomo, że most ten będzie mierzył ok. 222 metrów, jego szerokość to 13 metrów, a długość dróg dojazdowych na terenie gminy Lelis – to 2,2 km. Znany jest też koszt i termin realizacji.

Inwestycja z rządowego programu „Mosty dla regionów” dotyczy budowy mostu w miejscowościach Łęg Przedmiejski (gm. Lelis) oraz Teodorowo (gm. Rzekuń) wraz z drogami dojazdowymi. Prace projektowe mają zakończyć się z początkiem 2022 roku, a sama budowa z końcem 2024 roku. Koszt budowy to 61 mln zł.

21 stycznia w Urzędzie Gminy Lelis odbyła się prezentacja wstępnej koncepcji drogi dojazdowej do mostu łączącego gminy Lelis i Rzekuń. Wynika z niej, że droga do mostu będzie biegła blisko składowiska popiołów, zostanie poprowadzona nasypem. Z drogą Ostrołęka – Łęg Przedmiejski droga będzie połączona nowo wybudowanym rondem. Most będzie posiadał ciąg pieszo-rowerowy o szerokości trzech metrów, wyniesiony na wysokość krawężnika. Ciąg zakończy się zjazdem w drogi gruntowe (nie będzie doprowadzony do ronda).

W spotkaniu (zorganizowanym głównie z myślą o radnych i sołtysach) wzięli udział przedstawiciele Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz Zarządu Dróg Powiatowych.

W planach są też konsultacje dla mieszkańców. Prawdopodobnie odbędą się one w czerwca.

Fot. Robert Niedzwiecki

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
pit

Bardzo dobra wiadomość podziękowania dla wszystkich którzy się do tej inwestycji przyczynili.

Bartek

Rzekuń też konsultował;)

2
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x